Rada: Mám trochu strach, aby se na nás vyřazení neprojevilo v následujících ligových zápasech

OBSAHUJE OHLASY

Jablonecký kouč Petr Rada mluvil po vyřazení ve druhém předkole Evropské ligy (3:5 po prodloužení) tiše, což u něj není až tak obvyklé. Pohárový konec s Dunajskou Stredou a opakování scénáře z loňského roku nesl evidentně těžce.

"Jsem hodně zklamaný, vypadli jsme. Vstoupili jsme do toho dobře, ale dostali jsme zbytečnou branku už v šesté minutě. Vyrovnali jsme šťastnou tečovanou brankou a tím jsme se vrátili zpátky do zápasu. Pak to bylo z naší strany slušné. Chtěli jsme být aktivní i dál, to se nám podařilo, šli jsme do vedení Schranzem, jenže pak jsme přepustili iniciativu domácím a ti nám vyrovnali na 2:2. Zase jsme vedli z penalty, ale zase jsme přestali být aktivní a byli jsme potrestaní vyrovnávací brankou šest minut před koncem. V prodloužení jsme inkasovali dvě branky, dobře trefenými střelami,“ zrekapituloval průběh velezkušený stratég, jehož slova nabídl web fkjablonec.cz.

"Dát tři branky venku, to by měl takhle zkušený tým už dovést do konce. Jsem hodně zklamaný z individuálních chyb. Ale nedá se nic dělat, vypadli jsme, stálo nás to hodně sil. Domácí byli hodně nebezpeční. My jsme pak hráli hodně pasivně, může to být i strachem o výsledek. Máme ale natolik zkušený tým, že bychom se z toho měli dokázat oklepat, zkušení hráči by si s tím měli poradit. Ve čtvrtek rozhodly individuální chyby. Dlouho o této porážce ale přemýšlet nemůžeme, rozebereme si to, ale musíme být hodně na špičkách. Mám trochu strach, aby se to na nás neprojevilo v následujících ligových zápasech,“ pokračoval dvaašedesátiletý odborník, jehož soubor čeká 21. září výjezd do Mladé Boleslavi a ještě do konce háří se utká s Opavou.

To jeho protějšek na lavičce celku DAC Dunajská Streda Bernd Storck mohl být mnohem spokojenější - jeho tým se poprvé v klubové historii podívá do třetího předkola EL. "Jablonec hrál tvrdě, ale fér. My jsme bojovali a šli jsme za gólem. Dali jsme pěkný gól v úvodu, bohužel jak já říkám, přišel takový pingpongový vyrovnávací gól. Pak došlo po našem nedorozumění k druhému gólu Jablonce. Ale dokázali jsme se vrátit do zápasu, snažili jsme se a povedlo se nám vyrovnat. Jenže přišla pro nás smolná penalta po diskutabilní ruce ve vápně. Ale šli jsme dál a hráči se snažili, po vyrovnání jsme ještě trefili břevno. Viděl jsem na hráčích, že můžeme vyhrát v prodloužení. Po výkonu v nastaveném čase je náš postup dle mého zasloužený. Přepsali jsme historii, jsme ve 3. předkole Evropské ligy. Toto vítězství si musíme vychutnat," doplnil německý stratég, jenž chválil dvougólového útočníka Nicolaescua, který je čerstvou akvizicí. "Jsem velmi štastný, že přišel do našeho klubu. Měli jsme velmi krátkou dobu na to, abychom ho připravili. Na tréninku byl překvapený, jakým stylem hrajeme. Má instinkt a nos na góly a už teď nám dokázal pomoct,“ přidal šéf lavičky lídra slovenské nejvyšší soutěže.