Ještě to není úplně TOP, ale už je to dobré, těší novou ostravskou tvář Zajíce

Ještě to není úplně TOP, ale už je to dobré, těší novou ostravskou tvář Zajíce

Baník, který v nové sezoně Fortuna:ligy pořád nezvítězil, si tento týden zvýšil sebevědomí hladkým postupem do třetího kola MOL Cupu. 

Na skolení Beskydu Frenštát měl velký podíl útočník Tomáš Zajíc, jenž si připsal první dvě trefy v ostravských barvách, k čemuž mu dopomohli asistující Holzer a Jirásek.

"Konečně," ulevilo se čtyřiadvacetiletému forvardovi s minulostí ve Slovácku, který si navíc v onom duelu připsal i gólovou asistenci u trefy kolegy Ondřeje Šašinky. "Věřím, že nám to bude fungovat i tady," vrátila se k jejich spolupráci v Uherském Hradišti letní posila Baníku.

Zajíce těšila produktivita zejména kvůli tomu, že pro svalové zranění nedohrál utkání s Karvinou a musel vynechat zápas s Dynamem.

"Jsem rád, že po zranění hned v prvním zápasu za áčko jsem dal dva góly, i když to byla jenom čtvrtá liga. Každý gól útočníkovi pomůže. Cítil jsem se na hřišti dobře. I když to ještě není úplně top, ale už je to dobré," liboval si Zajíc, jenž se byl před pár dny rozehrát i v dresu ostravské juniorky proti Rosicím.

Hlavní trenér momentálně třináctého celu prvoligového peletonu Luboš Kozel vyjmenovával po postupu pozitiva a zmínil udržení čistého konta i dvě trefy Zajíce. Že by z toho byla v rámci 4. kola proti nováčkovi z Pardubic základní sestava? V sobotu se uvidí...

Ligový lídr Sparta má lepší útok než profesoři ze Slavie. A Trpišovský by se mohl v Edenu učit od basketbalistů