Aston Villa zahájila nový ročník vítězně, Son Hung-min čtyřmi góly sestřelil Southampton, Chelsea nevyzrála na Liverpool

Už v sobotu Manchester United senzačně podlehl Crystal Palace. Souček za West Ham odehrál proti Arsenalu celé utkání, jeho tým však prohrál 2:1. V neděli se skvěle představil Son Hung-min, který dal čtyři góly a na všechny čtyři mu přihrál Kane.

Korejec Son Hung-min zažil proti Southamptonu životní zápas. Do vedení šel však první Soton po gólu Dannyho Ingse. Ještě v nastaveném čase prvního poločase si Son Hung-min naběhl na Kaneův centr a z úhlu prostřelil brankáře domácích.

Korejec brzy přidal další branku a v 64. minutě už měl na kontě hattrick. Čtvrtou branku si Son Hung-min připsal v 73. minutě. Všechny góly však byly dost stejné. Kane z hloubi pole poslal přihrávku za obranu a korejský rychlík si už vedl skvěle. V závěru zápasu se trefil z dorážky i Kane, z penalty pak snížil domácí Ings.

Šlágr kola mezi Chelsea a Liverpoolem byl ovlivněn ve 45. minutě, když Christensen skočil na záda Manému a byl vyloučen. „Reds“ využili přesilovku už v 50. minutě, velmi pohlednou akci zakončil Mané hlavou. Z čtyři minuty chtěl Kepa konstruktivně rozehrát, jenže přihrál na nohu Maného a bylo to rázem 0:2. V 75. minutě si míč do vápna hostů navedl Werner a byl faulován, jenomže nařízenou penaltu Jorginho neproměnil.

Aston Villa v minulé sezoně zachránila nejvyšší anglickou soutěž až v posledním kole, nový ročník však začala výhrou 1:0.

Premier League – 2. kolo:

Aston Villa - Sheffield United 1:0 (63. Konsa)
Southampton - Tottenham 2:5 (32. a 90. z pen Ings - 45.+2, 47., 64. a 73. Son Hung-min, 82. Kane)
Newcastle - Brighton 0:3 (4. z pen. a 7. Maupay, 83. Connolly)
Chelsea - Liverpool 0:2 (50. a 54. Mané)
Leicester - Burnley 4:2 (20. Barnes, 50. vlastní Pieters, 61. Justin, 79. Praet - 10. Wood, 73. Dunne)
Everton - West Bromwich 5:2 (31., 62. a 66. Calvert-Lewin, 45. Rodríguez, 54. Keane - 10. Diangana, 47. Costa Pereira)
Leeds - Fulham 4:3 (5. a 57. Hélder Costa, 41. Klich z pen., 50. Bamford - 34. z pen. a 67. Mitrovič, 62. De Cordova-Reid)
Manchester United - Crystal Palace 1:3 (80. Van de Beek - 74. z pen. a 85. Zaha, 7. Townsend)
Arsenal - West Ham 2:1 (25. Lacazette, 85. Nketiah - 45. Antonio)