Maného vynikající výkon zajistil Liverpoolu další tři body, Tottenham díky duu Son - Kane deklasoval Svaté

Harry Kane si připsal branku a čtyři asistence, Heung-Min Son přidal čtyři trefy a Tottenham deklasoval Southampton poměrem 2:5. Další vítězství slaví Liverpool, ve šlágru kola přehrál Chelsea díky dvěma trefám Sadia Maného.

Když ve 32. minutě utkání mezi Southamptonem a Totenhamem skóroval Danny Ings, nikdo se zcela jistě nedomníval, že Kohouti svého soupeře naprosto deklasují.

Domácí naprosto rozebrala dvojice Son - Kane. Prvně jmenovaný se stal prvním jihokorejským hráčem s hattrickem v Premier League, nakonec zaznamenal čtyři trefy. Harry Kane všechny branky skvělými přihrávkami připravil a stal se prvním Angličanem se čtyřmi asistencemi v jednom utkání.

Nakonec se také dočkal branky, v 82. minutě dorazil střelu Lamely do tyče. Skóre otevíral a uzavíral již zmíněný Danny Ings, v poslední minutě střetnutí proměnil penaltu po ruce Dohertyho.

V Newcastlu bylo rozhodnuto už po sedmi minutách, když se dvakrát během krátké chvíle prosadil Neal Maupay. Tečku za duelem v St. James Parku udělal Aaron Connolly, na výsledku již nic nezměnila ani zbytečná červená karta Bissoumy.

Ve šlágru kola Liverpool zdolal Chelsea poměrem 0:2. Rozhodla moment v jinak nudné první půli. Po rychlé rozehrávce Alissona a skvostném centru kapitána Hendersona Christensen zadržel Maného a po poradě s videem putoval předčasně do sprch.

Liverpool toho využil k drtivé převaze. Jürgen Klopp poslal do hry Thiaga Alcantaru a ten už za osm minut mohl se svými spoluhráči slavit dvě branky. Během čtyř minut se dvakrát prosadil Mané (jednou po šílené minele gólmana Kepy).

Thiago ale o dvacet minut později v pokutovém území fauloval Wernera a Jorginho mohl duel zdramatizovat. Penaltu ovšem neproměnil a Alisson tak navíc vychytal i čisté konto.