Schick při debutu odehrál necelou půlhodinu a Leverkusen remizoval, Lipsko porazilo Mohuč

Reprezentační útočník Patrik Schick začal první mistrovské utkání v dresu Leverkusenu jako střídající hráč. Na hřiště přišel po hodině hry, ale gólově se neprosadil. Jeho bývalý tým RB Lipsko si poradilo s Mohučí.

Schick v 63. minutě na hrotu nahradil Lucase Alaria. Český útočník se snažil, ale gólově nenavázal na pohárové utkání proti Norderstedtu. Zápas proti Wolfsburgu gól nenabídl.

Naopak vítězně do soutěže vstoupilo Lipsko, které porazilo Mohuč 3:1. Třetí tým minulého ročníku vedl už v poločase 2:0 po brankách Forsberga a Poulsena. Po změně stran utkání zdramatizoval Mateta, ale brzy poté se o třetí uklidňující gól postaral Haidara.

Bundesliga – 1. kolo:

Nedělní zápasy:

Lipsko - Mohuč 3:1 (17. Forsberg z pen., 21. Poulsen, 51. Haidara - 48. Mateta)
Wolfsburg - Leverkusen 0:0

Sobotní zápasy:

Brémy - Hertha Berlín 1:4 (69. Selke - 42. Pekarík, 45.+2 Lukebakio, 62. Cunha, 90. Córdoba)
Eintracht Frankfurt - Bielefeld 1:1 (62. Silva - 51. Soukou)
Kolín nad Rýnem - Hoffenheim 2:3 (86. Drexler, 22. Andersson - 3., 45.+3 z pen. a 90.+2 Kramarič)
Stuttgart - Freiburg 2:3 (71. Kalajdžič, 81. Wamangituka - 8. Petersen, 26. Sallai, 48. Grifo)
Union Berlín - Augsburg 1:3 (75. Bülter - 40. Vargas, 82. Gregoritsch, 89. Hahn)
Dortmund - Mönchengladbach 3:0 (54. z pen. a 77. Haaland, 35. Reyna)

Už v pátek Bayern zničil Schalke 8:0 (4., 47. a 59. Gnabry, 19. Goretzka, 31. Lewandowski z pen., 69. Müller, 71. Sané, 81. Musiala)