Karafiát o pobytech na tribuně: Nepřicházel jsem do Slavie vědomím, že budu hned hrát

Karafiát o pobytech na tribuně: Nepřicházel jsem do Slavie vědomím, že budu hned hrát

Exliberecký Ondřej Karafiát má za sebou premiérový soutěžní start za sešívané "S", který si připsal v Edenu proti teplickým Sklářům. Nadšen byl zejména z podpory...

"Atmosféra byla skvělá. Ohromně jsem si to užil. Chvílemi jsem měl až husí kůži. Podpora fanoušků je tu neuvěřitelná. Ačkoliv nebyl Eden plný, tak bylo fandění vážně skvělé. Užil jsem si to náramně," zářil pětadvacetiletý rodák z Prahy, jehož slova nabídl web slavia.cz.

Kvůli tomu, aby hrál ve Vršovicích více, se z něj zřejmě bude stát univerzál. Po pravém obránci totiž nastoupil také nalevo. "Zkoušel jsem to už na tréninku, mluvili jsme o té pozici s trenérem. Mně je upřímně jedno, kde nastoupím. Jsem rád za každou vteřinu na hřišti. Je to možná jedna z variant. Nepovedly se mi asi tři míče, ale jinak to podle mě nebylo špatné. Je to varianta," připustila jedna z letních posil mistra.

Jak náročné je pro psychiku začít sezonu na tribuně? "Nepřicházel jsem do Slavie vědomím, že budu hned hrát. Přicházel jsem sem s tím, že jdu do nejlepšího klubu v Česku. Věděl jsem, že probojovat se do sestavy bude těžké, také se to potvrdilo. Já si to ale užívám. Sice jsem byl na tribuně, ale zápasy s fanoušky doma byly skvělé i tak. Postupně se do toho dostávám," ozřejmil Karafiát.

Na soupisce pro play-off Ligy mistrů s Midtjyllandem však chybí. "Beru to úplně v pohodě. Ani to nevnímám, protože jsme stejně na hotelu všichni pohromadě. Já budu dělat všechno pro to, aby se postoupilo, i když nejsem na soupisce. Soupeř, který nás čeká, je velmi fyzický, soubojový tým. Možná proto se trenéři rozhodli mě do nominace nedat. Určitě nejsem zklamaný. Jdu na všechno postupnými kroky. Hlavní je, aby nám zápas vyšel a abychom postoupili," burcoval odchovanec Sparty, jenž prošel také Žižkovem a Budějovicemi.

Sparta a já? Od začátku to bylo špatně, říká Martin Hašek mladší, který po tři čtvrtě roce promluvil