Pavlenka vůbec neřeší přestupový trh: Nespekuluji a soustředím se na to, co je teď

Pavlenka vůbec neřeší přestupový trh: Nespekuluji a soustředím se na to, co je teď

Věděli jste, že je Werder Brémy týmem, který odehrál v bundelize nejvíce sezon, dokonce více než Bayern Mnichov?

Už více než tři roky je jeho pevnou součástí osmadvacetiletý rodák z Hlučína Jiří Pavlenka, který si udržuje status nezpochybnitelné brankářské jedničky.

"Tři roky v Německu mě posunuly vedle sportovní stránky i jako člověka. Kromě toho, že jsem v jiné zemi, musím si zvykat i na jiný jazyk - samozřejmě na vás nikdo nebude věčně čekat a nebude vám situaci ulehčovat. Proto jsem se snažil co nejrychleji zapadnout, přece jen jsem tisíce kilometrů od rodiny a na všechno jsem vyjma přítelkyně víceméně sám," uvedl na webu sport.cz bývalý gólman Baníku či Slavie.

Na Weserstadionu už ho berou jako vlastního. "Netuším, zda mě po třech letech berou jako místního, ale jsem velice rád, že tady v Brémách máme velice přátelské a sympatické lidi. Navíc nesmírně věrné fanoušky, kteří za námi stojí, ať už v dobrých, nebo zlých časech a stále nás podporují. Město i fanoušci fotbalem žijí a pro všechny by byla velká tragédie, kdyby se sestoupilo do druhé ligy. Bundesliga mě ale stoprocentně zas a znovu překvapuje svojí vyrovnaností," připomněl sportem.cz citovaný Pavlenka.

Ten je jedním z mála hráčů Brém, kteří jsou spojováni s odchodem každého půl roku. Specializovaný server Transfermarkt.com uvádí u jeho jména částku 6,5 milionu eur, ale ta by klidně mohla jít i výš. Klient agentury Sport Invest však na odchod na ještě prestižnější adresu nemyslí...

"Nespekuluji a nezabývám se ničím jiným než současnou sezonou. Soustředím se na to, co je teď a jsem maximálně koncentrovaný, abych byl plnohodnotnou součástí Brém," uzavřel na sport.cz spoluhráč Theodora Gebre Selassiho, jehož celek se v prvním kole musel sklonit před Herthou Berlín (1:4) a za pár dní se vše pokusí napravit v Gelsenkirchenu proti Schalke 04.

I když se Krmenčíkovi teď daří, tak to neznamená, že měníme plány, prohlásil trenér Brugg, který chce přivést dalšího útočníka