Kulusevski, McKennie či Frabotta v základu Juve? Pirlo vysvětloval překvapivé nasazení neznámých tváří

Kulusevski, McKennie či Frabotta v základu Juve? Pirlo vysvětloval překvapivé nasazení neznámých tváří

Překvapení se nekonalo. Obhájce italského titulu a držitel devíti Scudett v řadě si na úvod nového ročníku Serie A snadno poradil se Sampdorií Janov (3:0) a nový kouč Bianconeri Andrea Pirlo si tak mohl na své konto připsat první trenérskou výhru prvoligové kariéry.

Italský tisk Pirlo zaujal mimo jiné i tím, že překvapivě vsadil na několik nových a neokoukaných tváří. Jedna z nich - dvacetiletý švédský debutant Dejan Kulusevski - se mu za důvěru odvděčil brankou.

V základní sestavě však figurovali také jednadvacetiletý bek Gianluca Frabotta, jehož si vytáhl do áčka Staré dámy z turínské rezervy, nebo dvaadvacetiletý americký záložník Weston McKennie.

"McKennie k nám přišel po zahájení přípravy v Německu, takže měl lepší formu než někteří další hráči. Udělal pár chyb v rozehrávce, ale byl to jeho první zápas, takže mu to můžeme odpustit," usmíval se jednačtyřicetiletý odborník, jemuž se během hráčské kariéry přezdívalo "l'architetto" či "il professore".

"Frabotta odehrál dobré utkání. Alex Sandro se zranil, tak jsem se rozhodl pro kluka z týmu do 23 let, který s námi trénoval a vypadal dobře. Vůbec jsem nepovažoval jeho nasazení za risk," doplnil nástupce Maurizia Sarriho, jenž by rád se svými svěřenci hovořil o něco více, než jeho předchůdce a dialog s hráči považuje za velmi důležitý.

Pirlo zároveň uvedl, že by mohl v právě probíhajícím ročníku více šetřit svůj pětatřicetiletý drahokam Cristiana Ronalda, jenž se na vítězném vstupu do sezony podílel jedním přesným zásahem. "Ještě není unavený, protože jsme právě začali, ale až přijdou méně důležité zápasy, pokusíme se mu dát volno. Cristiano je velmi inteligentní kluk. Výborně zná svoje tělo, takže ví, kdy je čas odpočívat a kdy je čas hrát. Záleží to na něm," uzavřel dvojnásobný vítěz Ligy mistrů z let 2003 a 2007 a mistr světa z roku 2006.

To je pech! Tottenham vítá velkou posilu, ale ta se na trávníky jen tak nepodívá…

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.