Suárez má namířeno do Atlética, Barcelona jim bude přispívat na jeho plat

Suárez má namířeno do Atlética, Barcelona jim bude přispívat na jeho plat

Podle katalánského deníku Mundo Deportivo uruguayský útočník Luis Suárez se s Barcelonou dohodl na rozvázání smlouvy a Barcelonu tak opustí jako volný hráč. Třiatřicetiletý střelec má zamířit do konkurenčního Atlética Madrid. Potvrdila to i rozhlasová stanice Cadena SER.

Média poznamenala, že transfer ještě není dojednaný, ale dohoda je velmi blízko. Suárez totiž vypadl z plánů nového trenéra Ronalda Koemana a musí si tak hledat nové angažmá. Uruguayec se vzdal části platu, který by dostával zbývající rok smlouvy a na oplátku za něj Barcelona nebude požadovat odstupné.

Barca i tak je ochotná během jedné sezony dorovnat plat Suáreze, aby pobíral stejně, jako na Camp Nou. Pro Katalánce to bude znamenat pořád výhodný obchod, protože třiatřicetiletý rodák ze Salta se nejprve domáhal plné výplaty v Barceloně, a ještě by mu přišel na účet plat i z nového klubu. Tuto možnost však „Blaugranas“ vyloučili.

List Mundo Deportivo dále uvádí, že by měl Suárez podepsat dvouleté angažmá s Atléticem. V Barceloně byl od léta 2014, vyhrál 13 trofejí a v 283 soutěžních zápasech nastřílel 198 gólů.