Trpišovský: Midtjylland koupil hráče za 2,5 milionů euro, dělá pro postup maximum stejně jako my

Trpišovský: Midtjylland koupil hráče za 2,5 milionů euro, dělá pro postup maximum stejně jako my

Slavii v úterý čeká první zápas play-off Ligy mistrů proti dánskému Midtjyllandu. Trenér Trpišovský očekává vyrovnaný souboj i proto, že soupeř má podobný rukopis jako sešívaní. V sestavě přemýšlel nad třemi jmény.

„Bude to hodně vyrovnaný souboj. Midtjylland je kompaktní tým, který třeba nemá v kádru takové hvězdy, jsou ale velmi pracovití. Kromě Sista, který se vrátil po několika letech ve Španělsku, tam všichni působí delší dobu. Mají minimum slabin, podobný rukopis jako my, hodně napadají, v obou zápasech kvalifikace postoupili naprosto zaslouženě,“ řekl na tiskové konferenci trenér Jindřich Trpišovský.

Dánský soupeř dělá pro postup všechno. „Oba týmy to mají stejné. Soupeř udělal hráče za 2,5 milionů Euro, pro postup dělá maximum, stejně jako každý tým, který je krok od Ligy mistrů. Bylo by nelogické, kdyby pro to každý maximum nedělal. Všichni v klubu si uvědomujeme, že jsme krok od Ligy mistrů, soupeř je na tom podobně a podobně se na to chystá. K významu zápasu to patří,“ prohlašuje kouč sešívaných.

O základní sestavě má realizační tým docela jasno. „Čím víc se blížíme zápasu, tak máme jasněji. Je pravda, že už o tom diskutujeme delší dobu a na třech postech jsme hodně zvažovali, koho nasadíme. U dvou z nich se do základu tlačí více typologicky podobných hráčů, u třetího postu rozhodl typ soupeře, který hodně napadá a my důkladně přemýšlíme, jak se z pressingu dostávat. Už ale máme jasno, jak nastoupíme,“ přibližuje čtyřiačtyřicetiletý trenér před zápasem na webu slavia.cz.