Máme tu vlastní česko-slovenskou komunitu, hlásí z Nikósie Lecjaks

Máme tu vlastní česko-slovenskou komunitu, hlásí z Nikósie Lecjaks

Čerstvý třicátník Jan Lecjaks působí v nejpopulárnějším kyperském klubu Omonia Nikósia společně s krajanem Michaelem Lüftnerem.

V kádru jsou však také Slováci Michal Ďuriš a Tomáš Hubočan a i díky nim mluví bývalý hráč Anderlechtu, Young Boys Bern, Valerengy Oslo či Dinama Záhřeb o "česko-slovenské komunitě"...

"Na zdejší vedra si cizinci prostě zvyknout nemohou, a i když tady začínám druhou sezonu, žádný výrazný posun k lepšímu v tomto směru nepociťuji. A myslím si, že ani v té příští, na kterou jsem v létě prodloužil smlouvu, se to nezmění. Vždyť ještě v půl deváté večer je tady třicet stupňů, během dne se vyšplhaly teploty až na úmorných 45 stupňů, takže když spadly na osmatřicet, tak si to všichni pochvalovali jako příjemné ochlazení… Snad jen někteří turisté jsou spokojeni, ale letos jich je zde na dovolené výrazně méně než třeba vloni," ozřejmil v interview pro magazín Gól odchovanec Viktorie Plzeň.

"Na Čechy nebo Slováky kvůli karanténním omezením prakticky nenarazíte, jindy plné pláže jsou poloprázdné, jsou tady hlavně Angličané, Němci, Poláci nebo Rusové. Teď jsme jako země spadli do skupiny C, což znamená povinnou čtrnáctidenní karanténu po příletu. Díky tomu, že je Kypr ostrovem, tak si vláda dokáže COVID-19 pohlídat, aby se nerozšiřoval. Proto se taky uvolňují pravidla na počty diváků na fotbalových zápasech, dřív jich mohla být na stadionech třetina z jeho kapacity, nyní se to zvýšilo na polovinu, takže to u Omonie znamená deset tisíc fanoušků," pokračoval na webu gol.cz obránce, jehož tým na Kypru obhajuje primát.

A co onen federální clique? "My tady máme vlastní česko-slovenskou fotbalovou komunitu, po letním příchodu Michala Ďuriše se počty vyrovnaly na 2:2. Scházíme se pravidelně jako rodiny i mimo fotbal, jezdíme společně na výlety nebo na lodi, když je volno, tak grilujeme, kamarádí se manželky i děti," zakončil na stránkách Gólu zadák, jehož klub čeká po pohárovém vyřazení Crvene Zvezdy Bělehrad řecký gigant Olympiakos Pireus.

Slavia v LM a se Slováckem, Plzeň v EL a s Brnem, Příbram - Sparta, Bayern - Sevilla, Liverpool - Arsenal