UEFA pustí dvacet tisíc diváků na Superpohár. Bude u toho Vaclík jako jednička?

UEFA pustí dvacet tisíc diváků na Superpohár. Bude u toho Vaclík jako jednička?

Ve čtvrtečním Superpoháru UEFA se představí Vaclíkova Sevilla proti Bayernu Mnichov. Zda se reprezentační brankář vrátí do brány jako jednička není zatím jisté. Po vypuknutí koronavirové krize bude stadion v Budapešti moci být zaplněn až z jedné třetiny.

Tomáš Vaclík se ke konci minulé sezony zranil a konec ročníku výborně dochytal jeho kolega Jasín Bunú. „Jsem připravený ve čtvrtek nastoupit. Ale uvidíme, jaké plány s námi trenéři mají, protože hned v pondělí nám také startuje liga,“ hlásí Vaclík, jehož slova citovalo ČTK.

UEFA v Superpoháru testuje návrat diváků do hlediště. Na stadion v Budapešti se vejde 67 tisíc fanoušků, přítomno bude moci být 20 tisíc. „Na ten zápas se těším i proto, že si snad poprvé od začátku března zahrajeme před aspoň nějakými fanoušky. Jestli se něco nezmění, mohl by být stadion v Budapešti zaplněný ze 30 procent, takže to znamená nějakých 20 tisíc fanoušků. To by byla paráda,“ těší reprezentačního brankáře.

Bayern vstoupil do německé ligy skvěle, nad Schalke vyhrál o osm gólů. „Fakt se těším. Bayern je vážně silný soupeř, teď nasázeli osm gólů Schalke, i Ligu mistrů v létě vyhráli s přehledem, takže to určitě bude zajímavá konfrontace,“ dodal.