Musíme zlepšit útočné i defenzivní standardní situace, to bude rozhodovat, hlásí Trpišovský

Musíme zlepšit útočné i defenzivní standardní situace, to bude rozhodovat, hlásí Trpišovský
OBSAHUJE OHLASY

Hlavní kouč Slavie Jindřich Trpišovský bezgólovou remízu s Midtjyllandem bral, ale zároveň podotkl, že je do dánské odvety co zlepšovat...

Trenér neměl problém souhlasit, že se potkaly hodně podobné týmy. "Hned na první pohled vidíte, že jejich tým je hodně komplexní, vyspělý, hráči od nich chodí do nejlepších soutěží. Jsou velice fotbaloví, techničtí, ale zároveň i dynamičtí, komplexní. Kaba je golem, zároveň když se rozběhne, je i extrémně rychlý. Ohledně zakládání útoku je tam ale trochu rozdíl, oni hrají jednodušeji, dopředu na útočníka. Je to vyrovnané, náročné, bylo vidět, že se hrálo ve velké intenzitě a rychlosti. Jsou velice silní při standardkách, kvalita kopu je skvělá. Hodně jsme se na to připravovali, speciálně a dlouho, dobře jsme si poradili s rohy a autovými vhazováními, byly tam ale dvě situace po standardce z hloubi pole, jednou to bylo skvěle koplé, podruhé jsme si to dobře nerozebrali. Kromě toho jsme si s nimi ale poradili dobře," těšilo slávistického odborníka.

0:0 není tragédií. "Když vezmeme v potaz průběh zápasu, tak je pro nás výsledek dobrý. Vidíme, jak silný protivník proti nám stojí. Sestava byla laděná tak, abychom byli stoprocentní v defenzivě a nedostali branku, i když jsme domácí prostředí chtěli využít ke vstřelení branky. Výsledek nakonec bereme, Kolář nám chytil dvě šance. Mrzí mě, že v tom nervózním začátku jsme se lépe neprosadili, pak se ale zápas vyrovnal. Proto je pro nás nakonec konečný výsledek pozitivní," vyprávěl na webu slavia.cz šéf sešívané lavičky.

Úterní měření sil bylo podle jeho slov hodně podobní tomu s Genkem před dvěma lety. "Také to bylo oboustranně hodně opatrné, i když tohle je trochu jiný tým, jedná se o mimořádně fyzicky vybaveného soupeře. Průběh ale byl podobný, minimum šancí na obou stranách a venku pak byl vstřelený gól velká výhoda. Takže podobnost po prvním zápasem tam je a doufám, že to stejné bude i po druhém utkání," přál si bývalý stratég Žižkova i Liberce.

Do klíčové odvety bude potřeba pár věcí změnit. "Přál bych si více ofenzivních situací, soupeř je ale defenzivně laděný, mají skvělé dva středové štíty, dostávají málo gólů, těžko se proti nim prokousává do šancí. Jsou dobří v soubojích, rozhodování i standardních situacích. Nechtěli jsme vytahovat tolik hráčů do ofenzivy, protože inkasovaný gól z brejku by nám to do odvety hodně zkomplikoval. Jejich kvalita v přechodu nahoru a rychlost je hodně veliká. Venku budeme mít výhodu většího tlaku na soupeře a budeme si moci dovolit více riskovat do ofenzivy. Musíme zlepšit standardní situace, útočné i defenzivní, to bude rozhodovat. Musíme se také dostávat do více situací v ofenzivě, které pro nás budou nebezpečné. Musíme rychleji kombinovat a dostat se za obranu, potřebujeme mít míč na zemi a do kombinace. Celkově musíme zlepšit standardky a v ofenzivě pak hledat situace, které budou víc komfortní pro nás," burcoval.

O víkendu proti Slovácku by měla slávistická sestava doznat změn. "Máme na to tři dny, budeme to zvažovat, zápas byl fyzicky strašně náročný, nešlo jen o běhání, ale zejména o souboje, které vám často berou víc sil než běhání. Další věc je, že na tyto evropské zápasy můžeme typologicky použít jen některé hráče, a potřebujeme je pošetřit. Poradíme se s trenéry, zeptáme se i kluků, vše vezmeme v potaz. Nějaké změny v sestavě určitě budou," avizoval na slavia.cz Trpišovský.

Slavii na konci utkání zachránil Kolář, taktický boj o Ligu mistrů góly nepřinesl