Nejmladší z Frýdků byl považován za velký talent. Teď dohání tréninkové manko v třetiligové rezervě Sparty

Nejmladší z Frýdků byl považován za velký talent. Teď dohání tréninkové manko v třetiligové rezervě Sparty

Christián Frýdek, v Leverkusenu narozený mladší syn vicemistra Evropy z roku 1996 Martina Frýdka, byl svého času považován za obrovský talent.

Byť na mládežnické úrovni nyní jednadvacetiletý záložník zářil, přechod do dospělého fotbalu mu zatím žádné výraznější úspěchy nepřinesl.

To vše i přesto, že v letenském áčku v rámci české nejvyšší soutěže debutoval již na podzim 2016 a skutečně se zdálo, že bude mít nakročeno ke grandiózní kariéře.

Od té doby se však "potloukal" výhradně ve druhé nejvyšší soutěži, v rámci níž oblékl trikot Vlašimi, Táborska a Hradce Králové, kde byl zapůjčen v minulé sezoně 2019/2020.

Právě teď drobného štírka s 55 druholigovými starty a 6 brankami zastihneme dokonce ve třetí nejvyšší soutěži, neboť je součástí sparťanské rezervy hrající ČFL.

Nejmladší z Frýdků vyléčil svalové zranění, které ho trápilo již od jarní části a naplno trénuje s týmem, který vyhrál všechny tři dosavadní duely s Benešovem, Sokolovem i Karlovými Vary a to vše při celkovém skóre 18:1.

"Aktuálně je hlavním úkolem Christiana dohnat tréninkové manko způsobené zraněním," zaznělo na Twitter účtu Sparty, jejíž rezervu čeká ve středu odpoledne domácí střet s celkem Králův Dvůr.

Uchlácholí podplukovník Tvrdík plukovníka Prymulu? V červnu si to ministr zdravotnictví na Slavii pochvaloval