Midtjylland je Lize mistrů blíž než kdy jindy a zlatá šance je blízko aneb Co vše se píše v dánském tisku?

Midtjylland je Lize mistrů blíž než kdy jindy a zlatá šance je blízko aneb Co vše se píše v dánském tisku?

Aktuálně osmý celek dánské Superligy Midtjylland prohrál v poslední době pouze s plzeňským soupeřem SønderjyskE a po remíze ve vršovickém Edenu má mít do základní skupiny Ligy mistrů o něco blíž než Slavia. 

Alespoň tedy podle dánských médií - internetových i tištěných. Tisk fyzicky zdatný soubor trenéra Briana Priskeho chválil a už ho vidí v podzimních bojích milionářské soutěže. Co přesně se po úterním pražském večeru na severu Evropy psalo?

Ekstra Bladet:

"Loni na podzim se Slavia dokázala ve skupině Ligy mistrů vyrovnat silné Barceloně, Midtjylland ale skvěle zvládl defenzivní práci, uhrál remízu 0:0 a sahá po postupu. Snahy Slavie dokonale eliminoval. V některých fázích zápasu měl Midtjylland zápas plně pod kontrolou a procházel defenzivou soupeře jako nůž máslem."

Jyllands-Posten:

"Dává to rozumnou výchozí pozici pro odvetu. Měl to být těžký zápas, ale zdálo se, že se tým dostatečně poučil z předchozích venkovních utkání v pohárové Evropě, která přinesla týmu hodně zklamání. Je to skvělá šance pro odvetu."

Politiken:

"Midtjylland je Lize mistrů blíž než kdy jindy. Zlatá šance v podobě postupu je blízko, zbývá jen rozhodnout doma."

Ekstrabladet.dk:

Je to hodně blízko do základní skupiny. Jediné, co chybí k maximální spokojenosti, je zápis v kolonce vstřelených branek."

Coufal po první části bitvy s Midtjyllandem: Bolelo to a u nich to bude ještě horší

Bořil si připadal jako na pohřbu: Bylo vidět, že jsme byli nervózní. V některých pasážích jsme si nevěřili