Odmítl Nedvědův Juventus kvůli Zbrojovce. Ta si ho teď zavázala na příští tři roky...

Odmítl Nedvědův Juventus kvůli Zbrojovce. Ta si ho teď zavázala na příští tři roky...

Sportovní úsek Zbrojovky se uprostřed pracovního týdne dohodl na pokračování spolupráce s teprve sedmnáctiletým středním obráncem Lukášem Endlem.

Mládežnický reprezentant Česka s brněnským klubem, do kterého dorazil před třemi lety z konkurenční Svratky, prodloužil kontrakt až do roku 2023.

"Za poslední půlrok je to obrovský skok a posun. Snažím se nedělat si z toho hlavu a pořád na sobě pracovat, abych mohl klubu pomoci. Brno mám rád a jiné varianty jsem vůbec neřešil," uvedl na webu fczbrno.cz perspektivní mladík, který je po Adamu Karabcovi druhým nejmladším hráčem, který zasáhl do právě probíhajícího ročníku Fortuna:ligy.

Vytáhlý zadák už byl před časem v hledáčku Juventusu, ale nakonec se rozhodl do turínské akademie na severu Apeninského poloostrova neodejít a zůstat ve druhém největším městě Ćeské republiky...

"Zázemí bylo úchvatné, beru to jako zajímavou zkušenost. Potkal jsem se s Pavlem Nedvědem, byl to zážitek. Nakonec jsem se ale rozhodl zůstat tady. Chtěl bych si dodělat školu a mám k Brnu silný vztah. Chtěl bych klubu pomoci svými výkony k co nejlepší pozici," pokračoval na fczbrno.cz reprezentant v kategorii U19, jenž v této ligové sezoně nasbíral 92 minut čistého času a měl by tak časem překonat 270 minut z minulé edice druhé nejvyšší soutěže.

Slavia se Slováckem, Plzeň v EL a s Brnem, Příbram - Sparta, Bayern - Sevilla, Liverpool - Arsenal

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.