U Slavie to ještě není to pravé ořechové, ale myslím, že postoupí, předpovídá Cipro

U Slavie to ještě není to pravé ořechové, ale myslím, že postoupí, předpovídá Cipro

Pokud jde o hráče Slavie, Františku Ciprovi se v úvodním play-off Ligy mistrů nejvíce líbila trojice Jan Bořil, Peter Olayinka a Ondřej Kolář.

Sešívaní podle něj nejsou v optimální herní pohodě. "Nějaké hráčské změny ve Slavii proběhly, i když včera hrálo sedm nebo osm kluků, kteří nastoupili loni třeba v Champions League proti Kluži. Ale to tak bývá, máte fazonu, a za půl roku ji nemáte. I v lize je vidět, že to zatím není ještě to pravé ořechové," všiml si třiasedmdesátiletý odborník, jehož slova nabídl portál ceskatelevize.cz.

Jaká výchozí pozice je podle velezkušeného odborníka domácí remíza 0:0? "Myslím, že tohle je super výsledek do odvety, i když se mnou většina lidí třeba nebude souhlasit. Sám jsem se o tom přesvědčil: hráli jsme s Lens doma 0:0, bylo to vynikající mužstvo. Tady byli všichni zklamaní a tam jsme vyhráli 1:0. Je to ošidné, hrajete doma 0:0, náhoda je blbec – dostanete gól po teči a musíte dát dva. To platí obecně v pohárech, když se hraje na dva zápasy – je nejdůležitější nedostat gól," pronesl na stránkách ceskatelevize.cz Cipro.

Co vše by měl český mistr příští týden na dánské půdě změnit? "Byli pod tlakem a nejsou na to zvyklí, proto nemohli jít do kombinace. Takže ztráceli hodně míčů, tak to potom začnete nakopávat dopředu. Co by měli změnit? Jak to říkal Trpišovský: udržet balon, ale to nebude jednoduché," varoval na stránkách ČT Sport exkouč Dynama České Budějovice, Slavie, Plzně, Blšan i Teplic.

A jak tipuje postupujícího? "To je těžké říct, může přijít v první minutě nějaký záhadný gól po chybě... Nevím, ale myslím si, že Slavia dá gól a pro Midtjylland už to bude těžké. Celkově si myslím, že Slavia postoupí, ale jakým způsobem, to nevím. Věřím, že dá gól," zopakoval dnes již bývalý trenér, jenž v minulosti vedl také AEL Limassol, Tirol Innsburck nebo LASK Linz.

Midtjylland je Lize mistrů blíž než kdy jindy a zlatá šance je blízko aneb Co vše se píše v dánském tisku?