Letenské rezervě pomáhali Holec, Fortelný, Plavšič, Polidar a Karabec. Navíc byl opět v akci i Panák

Letenské rezervě pomáhali Holec, Fortelný, Plavšič, Polidar a Karabec. Navíc byl opět v akci i Panák

Sparťanské béčko nedokázal zastavit ani čtvrtý soupeř v sezoně a na Strahově usazená rezerva letenského "S" tak i nadále vévodí s plným ziskem 12 bodů své skupině ČFL.

FK Králův Dvůr si odvezl z metropole porážku 4:1, o kterou se postarali Patrák, Wiesner, Gabriel a Fortelný.

Ten byl společně s Plavšičem, Karabcem, Holcem či Polidarem mezi několika hráči áčka, kteří přišli rezervě v boji o body pomoci. A podařilo se jim to?

"Určitě ano. Pro ně je dobré, že si mohou zahrát při velké konkurenci v áčku ostrý soutěžní zápas a pro nás je plusem jejich kvalita, která herní projev týmu ještě posune," uvedl kouč Petr Janoušek.

Ten byl svědkem toho, když po velmi dlouhé rekonvalescenci naskočil také čtyřiadvacetiletý Filip Panák, jenž dorazil do Sparty již v únoru 2019, ale za první tým pořád nemá na kontě ani jeden start.

Proti Královu Dvoru dostal prostor na posledních pětadvacet minut, když nahradil sedmnáctiletého ofenzivně laděného teenagera Adama Karabce a i během dotyčné krátké doby zaujal.

Blýskl se například výbornou kolmicí na kolegu Patráka, jehož střele chyběly pouze centimetry, aby skončila za zády hostujícího brankáře Tomana.

V týmu, který má dosud skóre 22:2, by mohl klient agenta Václava Svěrkoše opět dostat příležitost 27. září proti béčku Příbrami. A třeba z toho bude už i pětačtyřicet minut...

ČFL - 4. kolo:

AC Sparta Praha B – FK Králův Dvůr 4:1
Branky: 18. Patrák, 39. Wiesner, 77. Gabriel, 88. Fortelný – 83. Šebek. ŽK: 64. Piško - 35. Osvald.

Sparta B: Holec – Gabriel, Piško ©, Červak – Wiesner, Patrák (84. Vácha), Fortelný, Polidar, Plavšić – Karabec (68. Panák), Turyna (64. Ryneš).

FK Králův Dvůr: Toman – Bouček, Novák, Hell, Dvořák – Kraus ©, Kilián, Šebek, Beňo, Osvald (65. Kužel) - Krejdl.

Sparta a já? Od začátku to bylo špatně, říká Martin Hašek mladší, který po tři čtvrtě roce promluvil