Kepa bude muset přidat. Čech to posvětil a Chelsea po 16 letech opět nakupovala v Rennes...

Kepa bude muset přidat. Čech to posvětil a Chelsea po 16 letech opět nakupovala v Rennes...

Chelsea si po dlouhých šestnácti letech opět pořídila gólmana Rennes a po Petru Čechovi přivedla na Stamford Bridge Édouarda Mendyho.

Blues za osmadvacetiletého senegalského reprezentanta poslali do země galského kohouta přibližně 22 milionů liber, čili necelých 650 milionů korun.

197 centimetrů vysoký Mendy, na němž Rennes vydělá, neboť si ho loni z Reims pořizovalo za několikanásobně menší sumu, již v Berlíně absolvoval lékařskou prohlídku.

Španěl Kepa Arrizabalaga, který chyboval v minulé i této sezoně, se tak dostane pod tlak a velmi brzy si může sednout na lavičku náhradníků...

Otázkou bude rychlost adaptace čerstvé akvizice, která nikdy nehrála mimo Francii, v rámci níž prošla také Cherbourgem či rezervou Olympique Marseille.

"Mendyho příchod zvýší konkurenci, což bude přínosné. Kepa i Mendy se budou snažit, aby chytali," mne si ruce manažer Frank Lampard.

Zelenou angažování finalisty loňského afrického Poháru národů dal mimochodem i Lampardův kolega Petr Čech, jenž je v Chelsea zaměstnaný jakožto poradce sportovního a technického úseku.

 

Werner: Když Bayern v LM vypráskal Chelsea, měl jsem jisté pochybnosti o správné volbě klubu

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.