Barošova kniha "Opravdová legenda" spolkla moře času a její výtěžek částečně podpoří i Baník

Barošova kniha "Opravdová legenda" spolkla moře času a její výtěžek částečně podpoří i Baník

Současný fotbalový penzista Milan Baroš tento týden pokřtil v Ostravě svou novou knižní autobiografii, jež dostala název "Milan Baroš - Opravdová legenda".

Byli u toho také Jan Koller či Tomáš Ujfaluši, kteří s ním na mezinárodní úrovni prožili více než dost a dílo bylo přivítáno na světě pivem Radegast.

Jak zaznělo na stránkách fcb.cz, jde o jedinou a oficiální průřezovou publikaci bývalého útočníka české reprezentace, který se na ni sám autorsky podílel.

Vyprávění někdejšího forvarda Liverpoolu, Lyonu či Galatasaraye doprovází i celá řada fotografií či vzpomínek bývalých spoluhráčů z národního mužstva i klubů.

"V knížce je zachyceno opravdu vše podstatné z mé fotbalové kariéry od úplných začátků ve Viganticích, přes přestup do Baníku, Liverpool, triumf v Lize mistrů nebo úspěchy s národním týmem. Věřím, že se bude líbit, strávili jsme nad tím moře času,“ pronesl na webu fcb.cz Baroš.

Prodej knihy startuje první říjnový den. Každým výtiskem, který si zájemci zakoupí přes prodejní platformy Baníku, bude podpořen i samotný celek z Bazalů, jemuž tak brzy devětatřicetiletý veterán věnuje část výtěžku.

Po Kadlecovi končí před třicítkou také Polom. Zdravotní stav mu dovolil jen 60 prvoligových startů