Při výhře Liverpoolu nad Arsenalem se trefila i nová posila, Fulham nestačil na Aston Villu

Těžký start do nejvyšší anglické ligy zažívají hráči Manchesteru United, kteří až doposud herně i výkonnostně tápali. S přispěním štěstěny však dokázali na hřišti Brightonu vydolovat tři body.

Rudí ďáblové byli téměř celý zápas na půdě Brightonu pod tlakem. Domácí dokonce v pěti případech nastřelili brankovou konstrukci, přesto i díky vydařené sólové akci Marcuse Rashroda prohrávali 1:2. Velké úsilí spojené s mnoha střeleckými příležitostmi nakonec slavilo úspěch v páté minutě nastavení, kdy se prosadil March. Rozhodčí už končil zápas, ale po hvizdu se ještě díky videu ukázalo, že Brighton ve vlastním vápně po rohovém kopu zahrál rukou, a tak přišla penalta. Tu proměnil Bruno Fernandes a hosté se tak s přispěním velké štěstěny vrací do Manchesteru s třemi body.

Chelsea vstoupila do utkání s West Bromem velmi laxně a zejména díky dvěma defenzivním chybám se dostala do brzkého tříbrankového skluzu. Prakticky každá střela, kterou domácí vyslali na branku, skončila za zády Caballera. Frank Lampard ovšem do druhého poločasu zavelel k extra ofenzivní taktice, která postupně začala slavit úspěch. Nejprve se v 54. minutě prosadil Mount, na něj navázal Hudson-Odoi a remízu na 3:3 pečetil v nastaveném čase Abraham.

Fulham pak v páteční dohrávce doma podlehl Aston Ville 0:3. Liverpool doma na úvod sezóny podlehl Arsenalu v anglickém superpoháru, ve třetím kole Premier League mu to však vrátil. Reds vyzráli na Gunners poměrem 3:1, mezi střelce se zapsali Andrew Robertson, Sadio Mané, ale i nová posila Diogo Jota, za Arsenal se pak trefil kanonýr Lacazette.

Premier League, 2. kolo:

Brighton - Manchester United 2:3 (40. z penalty Maupay, 90+5. March - 43. vlastní Dunk, 55. Rashford, 90+10. z penalty Fernandes)
Crystal Palace - Everton 1:2 (26. Kouyate - 10. Calvert-Lewin, 40. Richarlison z penalty)
West Bromwich - Chelsea 3:3 (4. a 25. Robinson, 27. Bartley - 54. Mount, 70. Hudson-Odoi, 90.+3 Abraham)
Sheffield United - Leeds 0:1 (88. Bamford),
Tottenham - Newcastle 1:1 (25. L. Moura - 90.+5 Wilson z pen.)
Manchester City - Leicester 2:5 (4. Mahrez, 84. Aké - 37. z pen., 54. a 58. z pen. Vardy, 77. Maddison, 88. Tielemans z pen.)
Fulham - Aston Villa 0:3 (4. Grealish, 48, Mings)
Liverpool - Arsenal 3:1 (28. Mané, 34. Robertson, 88. Jota - 25. Lacazette)