Sparta se vrátila do čela tabulky, Pardubice získaly cenný skalp Liberce

Fotbalisté Zlína evidují druhou ligovou prohru v řadě, když po neúspěchu na Spartě padli i doma s Olomoucí. Téže černý osud potkal i venku Baník. Slovácko proti mistrovi zejména v druhé půli ukázalo, že umí hrát bez strachu, ale na body ani tak nedosáhlo.

Ševci svedli pod vedením trenéra Páníka se Sigmou statisticky naprosto vyrovnané utkání, ve kterém rozhodla jediná šance. Tu proměnil v 47. minutě Zmrzlý, který se dostal k perfektně kopnutému centru od kolegy Greššáka. Olomouc tak vyhrála 1:0 a po Bohemians či Brnu poráží i Zlín.

Další utkání s velmi hořkým koncem mají za sebou hráči ostravského Baníku, kteří zejména v prvním poločase proti Teplicím předvedli velice neslaný výkon, jenž doprovázel pouze jeden střelecký pokus. Až do šedesáté minuty však k vidění žádná branka nebyla a pak v rozmezí pouhé minuty rovnou dvě. Nejprve se prosadil Žitný a za Baník korigoval Azevedo. O vítěznou trefu pro Teplice se smolně v 75. minutě postaral hostující Fillo, který po rohovém kopu usměrnil míč do vlastní sítě.

Slovácko plánovalo vstoupit do zápasu se Slavií organizovaně, přičemž mělo sázet na nepropustnou defenzivu, jenže už ve druhé minutě se k pokutovému kopu dostal Kúdela, který tyto plány naboural. Téže hráč se znovu trefil po půlhodině utkání a pro hosty to byl signál, že chtějí-li s výsledkem něco dělat, musí svou hru otevřít. To také víceméně udělali a celý druhý poločas měli častěji míč na svých kopačkách, pouze cestu za záda brankáře Koláře nenašli. Za Slavii definitivně pečetil na 3:0 v 92. minutě Provod.

Nedělní program nabídl gólové hody. Jablonec doma přivítal Opavu a již od úvodních minut bylo jasné, že chce získat tři body. Ve 3. minutě si vstřelil vlastní branku Didiba, na zvýšení náskoku Hübschmana ještě dokázal reagovat Pikul, ale po změně stran domácí potvrdili svou odhodlanost po trefách Schranze a Považance.

Pardubice opět jasně signalizovaly, že nechtějí hrát mezi tuzemskou elitou druhé housle. Liberec nakonec v pražském azylu porazily 3:0 po brankách Tomla, Pfeifery a Hlavatého.

Plzeň přivítala na své půdě Brno a ligový nováček to měl složité již od úvodních minut, neboť domácí poslal do vedení Čermák. Krátce před změnou stran zvýšil náskok Kopic a po změně stran Beauguel z penalty. Trefa Hladíka v 68. minutě byla rychle zapomenuta, když krátce nato upravil na konečných 4:1 Hořava.

Pražská Sparta dokázala zvítězit i v pátém ligovém zápase v řadě a i nadále vévodí tabulce tuzemské nejvyšší soutěže. Skóre proti Příbrami otevřel ve 24. minutě Juliš, ale na jeho trefu dokázal o chvíli později reagovat Vávra. V závěru první půle vrátil hostům vedení Krejčí a jeho jmenovec pak po změně stran upravil na konečných 3:1 pro pražský klub.

Fortuna:liga, 5. kolo:

MFK Karviná – FK Mladá Boleslav 0:0
Karty: 17. Mazáň (MBL), 84. Budínský (MBL)
MFK Karviná: Neuman – Ndefe, Santos, Šindelář (C), Twardzik – Mikuš (89. Janečka), Herc, Qose (80. Jursa), Bartošák (68. Guba) – Ostrák (89. Dramé) – Papadopulos
FK Mladá Boleslav: Mikulec – Zahustel, Jakub Klíma, Tatajev, Křapka, Mazáň – Fulnek (60. Douděra), Túlio, Budínský (C) (90+3. Gabriel), Mašek (60. Drchal) – Michal Škoda (70. D. Ikaunieks)

FK Teplice – FC Baník Ostrava 2:1 (0:0)
Branky: 58. Žitný (V. Vukadinović), 75. Fillo (vla.) – 60. de Azevedo (Daniel Tetour)
Karty: 11. Mareček (TEP), 41. Žitný (TEP), 67. V. Vukadinović (TEP), 69. Grigar (TEP), 90+4. Ljevaković (TEP) – 19. J. Pokorný (OVA), 85. Svozil (OVA)
FK Teplice: Grigar – Černý, Heidenreich, Mareček – Hyčka, V. Vukadinović (90. Radosta), Kučera, Trubač (66. Shejbal), Žitný (90. Ljevaković) – Moulis, J. Mareš (C) (72. Knapík)
FC Baník Ostrava: Laštůvka (C) – Fillo (80. Jirásek), Svozil, J. Pokorný, Fleišman – de Azevedo, Jánoš – Kuzmanović (80. O. Šašinka), Daniel Tetour, Holzer (62. Mu. Tijani) – Zajíc (46. Potočný)

FC Fastav Zlín – SK Sigma Olomouc 0:1 (0:0)
Branky: 47. Zmrzlý (Greššák)
Karty: 75. Conde (ZLN), 90+2. Poznar (ZLN) – 35. Jemelka (OLO), 53. Nešpor (OLO), 67. Greššák (OLO)
FC Fastav Zlín: S. Dostál – Simerský (56. Cedidla), P. Buchta, Procházka – Fantiš (56. Matejov), Conde (85. Slaměna), Jiráček (C), Čanturišvili – Janetzký (65. Martínez García), Poznar, Dramé
SK Sigma Olomouc: Mandous – Hála, R. Hubník (C), Jemelka, Zmrzlý – Zifčák (59. Zahradníček), Breite, Greššák, P. González (70. Chytil), Falta (86. Látal) – Nešpor (86. Poulolo)

SK Slavia Praha – 1.FC Slovácko 3:0 (2:0)
Branky: 2. Kúdela (pen.), 29. Kúdela, 90+2. Provod
Karty: 87. Kúdela (SLA) – 2. S. Hofmann (SLO), 35. Navrátil (SLO), 38. Kalabiška (SLO), 75. Reinberk (SLO)
SK Slavia Praha: O. Kolář – Karafiát (84. Coufal), Kúdela (C), Zima, Oscar – Takács – Malinský (85. Sima), Traoré, Lingr (74. Masopust) – Musa (46. Tecl), Kuchta (74. Provod)
1.FC Slovácko: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann (80. Kliment), Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček (C), Havlík – M. Petržela (65. Kohút), Sadílek (87. Kubala), Navrátil – Cicilia

Viktoria Plzeň - Zbrojovka Brno 4:1 (2:0)
Branky: 2. Aleš Čermák, 44. Kopic, 55. Beauguel z pen., 71. Hořava - 68. Hladík. ŽK: Přichystal (Brno). Rozhodčí: Ginzel - Melichar, Poživil - Proske (video). Diváci: 1911 (limit 2000 diváků na stadionu).
Plzeň: Hruška - Řezník, Pernica, Brabec (85. Hejda), Kovařík - Kalvach (85. Káčer), Aleš Čermák (64. Hořava), Bucha - Kayamba, Beauguel (72. Ondrášek), Kopic (64. Ba Loua). Trenér: Guľa.
Brno: Šustr - Šural (46. Černín), Hlavica, Gajič, Štepanovský (77. Šumbera) - Reiter, Vaněk, Sedlák (77. Jambor), Pachlopník (61. Koudelka) - Přichystal, Růsek (61. Hladík). Trenér: Machálek.

FK Pardubice - Slovan Liberec 3:0 (2:0)
Branky: 31. Toml, 44. Pfeifer, 61. Hlavatý z pen. Rozhodčí: Orel - Myška, Leška. ŽK: Cadu (Pardubice). Diváci: 857 (limit 2000 diváků na stadionu).
Pardubice: Boháč - Cadu (84. Čihák), Šejvl, Toml, Surzyn - Jeřábek - Tischler, Solil, Hlavatý (85. Ewerton), Pfeifer (75. Sláma) - Černý (65. Petráň). Trenér: Novotný.
Liberec: Nguyen - Koscelník, Chaluš, Jugas, Fukala - Beran, Cancola (62. Mosquera), Mara (46. Hromada), Matoušek (73. Barac) - Rabušic (46. Csáno), Rondič (62. Hilál). Trenér: Hoftych.

FK Jablonec - SFC Opava 4:1 (2:1)
Branky: 3. vlastní Didiba, 38. Hübschman, 73. Schranz, 90.+3 Považanec - 42. Pikul. Rozhodčí: Hrubeš - Blažej, Hock - Petřík (video). ŽK: Štěpánek - Řezníček, Večerka, Fendrich. Diváci: 1810 (limit 2000 diváků na stadionu).
Jablonec: V. Hrubý - Holík, Martinec, Štěpánek, Podaný (90. Krob) - Ladra (72. Pilař), Hübschman, Považanec, Zelený (61. R. Hrubý) - Schranz, Čvančara (72. Doležal). Trenér: Rada.
Opava: Fendrich - Didiba, Žídek, Večerka - Mondek (56. Harazim), Texl, Řezníček (78. Dordič), Holík, Helešic (46. Hrabina) - Juřena, Pikul (56. Dedič). Trenér: Skácel.

1. FK Příbram - Sparta Praha 1:3 (1:2)
Branky: 28. Vávra - 24. Juliš, 45. Ladislav Krejčí I, 69. Ladislav Krejčí II. Rozhodčí: Zelinka - Paták, Hájek - Lerch (video). ŽK: Pinc, Rezek (oba Příbram). Diváci: omezený počet (limit 2000 diváků na stadionu).
Příbram: Kočí - Nový, Tregler, Kleščík, Cmiljanovič - Soldát (85. Budínský), Folprecht - Pilík (73. Belej), Rezek, Vávra (73. Boakye) - Pinc (66. Hájek). Trenér: Čuhel.
Sparta: Heča - Plechatý, Čelůstka, Hanousek - Karlsson (62. Polidar), Ladislav Krejčí II, Sáček, Dočkal, Ladislav Krejčí I - Juliš (81. Kozák), Hložek (50. Trávník). Trenér: Kotal.