Fillo ze své trefy nadšený nebyl: Proti Plzni to tehdy tolik nevadilo, ale s Teplicemi to byl horor

V pátém kole změřil Baník síly s Teplicemi a s prázdnou se nakonec vracel domů. Na Stínadlech rozhodla branka, kterou vstřelil Martin Fillo. Pro čtyřiatřicetiletého hráče se však jednalo o vlastence, kterému pomohl svému bývalému chlebodárci k výhře. Pocit zklamání u něj po zápase převládal a svou trefu neváhal označit za hororový zážitek.

„Vlastence jsem si už kdysi dal, ale tam jen snížil plzeňskou výhru. Dnes to byl ale hororový zážitek,“ nechal se slyšet Fillo, který v české nejvyšší soutěži odehrál již 309 utkání. Smolný moment pro něj i ostravský klub se stal v 75. minutě, když poslal soupeře do vedení 2:1. Tento stav již Teplice dokázaly udržet.

Domácí se po změně stran dostali po bezbrankové první půli do vedení, ale Baník dokázal rychle odpovědět. Čtvrt hodiny před koncem ale rozhodla smolná trefa Filla. „Asi jsem pozdě zareagoval, míč propadl kolem zadní tyče a já už nedokázal v souboji se Shejbalem změnit svůj pohyb. Ani vlastně nevím, jak se ke mně míč dostal,“ připustil zkušený záložník.

Výhru tak namazal Teplicím, kde před Baníkem tři roky působil. „Moc jsem se těšil, jak tu potvrdíme minulou výhru s Pardubicemi. Jenže se nám nedařilo, první poločas byl špatný a pak rozhodne moje trefa,“ dodal zklamaný Fillo.