Tým je pořád v surovém stavu, selžeme i v tisíciprocentních šancích, žehrá trenér Dukly

Tým je pořád v surovém stavu, selžeme i v tisíciprocentních šancích, žehrá trenér Dukly

Protože Dukla ztratila ve Varnsdorfu dvougólové vedení a na severu Čech pouze remizovala, v tabulce zůstává i nadále čtvrtá a čelo tabulky, které okupují Hradec Králové s Viktorií Žižkov, jí uniká.

Kouč Roman Skuhravý po závěrečném hvizdu uvedl, že jsou pod plichtou podepsány neproměňování šancí, zbytečné chyby a nedostatečné kontrola hry i výsledku...

"Výsledek je pro nás bolestivý, ale na jednu stranu zasloužený. V prvním poločase jsme hráli to, co jsme chtěli a dostali se do vedení 2:0. Stále nás ale provází to, že nedokážeme v klidu kontrolovat zápas. Druhá věc je ta, že střídající hráči nevnesou do hry to, co od nich potřebujeme. Nicméně za stavu 1:2 jsme zase ožili, ale nedali jsme jasné šance a soupeř z penalty srovnal. Je to krutý výsledek, byli jsme lepším týmem," mrzelo bývalého stratéga Opavy.

Varnsdorf tak zůstává s jednou výhrou a čtyřmi remízami po pěti kolech stále neporažen. "Věděli jsme, v jaké situaci jsou domácí. Myslím, že se nám dlouho dařilo nepouštět je do šancí. Chtěli jsme hrát hlouběji a ukázat, že pány na hřišti jsme my. To je věc, která mi od nás chybí. Rád bych, abychom lépe kontrolovali hru. Bohužel jsme měli strach vyhrát. A soupeř to potrestal," pokračoval.

Na počet příležitostí přitom dejvický soubor z Julisky jednoznačně vyhrál. "Kdybychom ty branky dali, tak mají hráči úplně jiný kredit než teď. Vidím to, říkáme si to pořád. Jsou to tisíciprocentní šance, ve kterých selžeme. Pak nás to stojí zápas," doplnil Skuhravý, jehož dojmy nabídly stránky fkdukla.cz.

Co udělat pro to, aby začal jeden z favoritů NL opět pravidelně vítězit? "Zápasy nám ukazují, že je tým furt v jakémsi surovém stavu a je potřeba s ním komplexně pracovat. Hráče budeme neustále podporovat, na videu si zanalyzujeme nedostatky a zkusíme je zapojit do tréninkového procesu. Musíme se naučit hrát pod tlakem, být sebevědomější," zakončil pětačtyřicetiletý odborník.

Matoušek pod Ještědem? Zatím tomu něco chybí, nejsou to výkony, které předváděl ve svém největším topu