Trpišovský o Oscarovi: Troufnu si říct, že třeba jemu by mohl zápas v Dánsku vyhovovat

Základní sestava proti Slovácku neminula ani dvaadvacetiletého liberijského středopolaře s americkým pasem Oscara Dorleyho, jenž přitom pobyl během úvodních pěti ligových kol na trávnících jen 115 minut čistého času.

Zatímco Karafiát, Malinský, Kuchta, Lingr nebo Musa střídali, exliberecký štírek nakonec vydržel na ploše kompletních 90 minut a nepochybně i on svému nadřízenému Jindřichu Trpišovskému zamotal hlavu ohledně nominace na středeční odvetu play-off Ligy mistrů.

"I kvůli odvetě jsme chtěli vidět ne tolik vytížené hráče v takhle těžkém zápase, někteří se ukázali dobře. Pro některé kluky není úplně lehké, pokud dlouho nehrají a potřebovali jsme vidět, v jakém jsou rozpoložení," objasnil muž zodpovědný za výkony a výsledky obhájce titulu.

Někdejší borec litevského Riteriai má šanci nastoupit i na dánské půdě. Alespoň podle jeho šéfa. "Například Oscar se ale ukázal ve slušné formě, je sžitý s týmem a nevadí mu naskočit po delší době. Troufnu si říct, že třeba jemu by mohl zápas v Dánsku vyhovovat,“ nastínil na webu slavia.cz trenér vršovického "S", jehož celek našel naposledy přemožitele letos v březnu.

Midtjylland se na Slavii naladil těsnou domácí výhrou nad Randers (o výhře 1:0 rozhodl po šesti minutách hry Kraev, který v Praze zůstal po celou dobu na lavičce) a v tabulce dánské Superligy poskočil na průběžnou čtvrtou pozici.

Lingr? Trpišovský je nadšen, připomíná mu Zimu či Krále a zlepšuje se rychleji, než očekával...