Kouč Slavie už je na 100 prvoligových výhrách: Neuvěřitelné, pořád mi přijde, že stále teprve začínáme

Kouč Slavie už je na 100 prvoligových výhrách: Neuvěřitelné, pořád mi přijde, že stále teprve začínáme

Čtyřiačtyřicetiletý odborník Jindřich Trpišovský se pohybuje na prvoligové mapě od léta 2015, čili více než pět let.

Za tu dobu v nejvyšší tuzemské soutěži odkoučoval 165 duelů, s tím, že ten poslední - proti Slovácku (3:0) - mu přinesl jubilejní vítězství číslo 100.

Na sto výher stačilo dvojnásobnému ligovému vítězi a dvojnásobnému držiteli poháru angažmá ve dvou klubech a sice ve Slovanu Liberec (2015 - 2017) a Slavii (2018 - ?).

"Tohle číslo je pro mě aktuálně neuvěřitelné, pořád mi přijde, že v lize stále teprve začínáme," vyprávěl na webu slavia.cz kouč, jenž začal svou pouť profesionálním fotbalem v létě 2013 s Viktorií Žižkov, kde nakonec vydržel dva roky.

"Úplně mě to zarazilo a hrozně si toho vážím, je to strašně vysoké číslo. Osobně jsem se chtěl dožít alespoň jednoho ligového zápasu jako trenér, teď jich mám 165 a k tomu i 100 vítězství. Chtěl bych zato poděkovat velké řadě lidí, celou tuhle cestu jsme ušli s pěti lidmi v realizačním týmu. Když mi to řekli, myslel jsem si, že si ze mě dělají srandu, hned jsem si to šel zkontrolovat,“ zářil spokojený šéf Kúdely, Kuchty, Stanciua a spol., jenž nyní připravuje svůj tým na těžkou pohárovou odvetu s Midtjyllandem.

Lingr? Trpišovský je nadšen, připomíná mu Zimu či Krále a zlepšuje se rychleji, než očekával...