Upřímně doufám, že na penalty nedojde, nechtěl bych to zažít, říká před odvetou Trpišovský

Upřímně doufám, že na penalty nedojde, nechtěl bych to zažít, říká před odvetou Trpišovský

Trenér sešívaných předpokládá, že v odvetném zápase 4. předkola Ligy mistrů moc gólů nepadne, ale doufá, že nebude muset rozhodnout až penaltový rozstřel.

„V prvním zápase se nám potvrdilo to, co jsme si mysleli. Že nás čeká tým se skvělou mentalitou, který je skvěle fyzicky a soubojově připravený, že je to vítězný tým. Teď v druhém zápase půjde o to, kdo se za týden dokáže víc poučit a případně i zlepšit. Myslím, že ani jeden z týmů v prvním zápase nepředvedl to nejlepší, co umí. Zítra podle mě rozhodne to, kterých z týmů zahraje líp než v prvním zápase“ řekl Jindřich Trpišovský na tiskové konferenci, jehož slova citovalo ČTK.

Obecně se moc gólů neočekává, rozhodnout může i penaltový rozstřel. „Věnovali jsme se tomu, protože je to možnost, která může přijít. Když jsme koukali na minulá utkání Midtjyllandu, můj odhad byl, že v našem dvojzápase moc gólů nepadne. To se v prvním zápase potvrdilo a myslím, že podobné to bude i zítra,“ prohlásil trenér.

„Upřímně doufám, že na penalty nedojde, nechtěl bych to zažít. Když jsem se díval na finále mistrovství světa nebo Evropy, tak jsem hráče obdivoval,“ dodal.

Slavie usiluje o druhý postup do základní skupiny Ligy mistrů po sobě. „Určitě po tom všichni moc toužíme. I kvůli tomu, že jsme si vloni vyzkoušeli, jaká ta soutěž je a co vše obnáší, co to je za velké zápasy. Touha týmu je obrovská. Myslím, že i to nám trochu svázalo nohy v prvním zápase. Nebyli jsme to úplně my, hodně jsme se přizpůsobili soupeři. Budeme dělat vše pro to, abychom připravili tým tak, jak umí zahrát. A bychom byli zítra na hřišti dostatečně odvážní,“ zakončil lodivod sešívaných.