Kypr, Izrael a Skotsko? Šilhavý vrací do hry Baráka a Vydru, poprvé povolal do zbraně i Petráška

Kypr, Izrael a Skotsko? Šilhavý vrací do hry Baráka a Vydru, poprvé povolal do zbraně i Petráška
OBSAHUJE VIDEO

Český národní tým má před sebou tři venkovní říjnové duely - jeden přípravný a dva soutěžní, které se odehrají v rámci pokračující Ligy národů.

Jediným nováčkem je vytáhlý stoper polského Rakówa Tomáš Petrášek (28), který si u našich severních sousedů prošel cestou ze třetí až do první ligy.

"Tomáše Petráška jsme sledovali ještě před první vlnou pandemie. Plánovali jsme, že se za ním rozjedeme, ale nemohli se tam pak jet podívat. Přesvědčuje i střelecky, ač je střední obránce, má výborné fyzické parametry. Uvidíme, jak se ukáže," sdělil šéf české lavičky.

Do reprezentace se vrátil i středopolař Antonín Barák (25), jenž má před sebou v Hellasu Verona velké osobní i týmové cíle. Na mezinárodním poli, které naposledy okupoval v říjnu 2018, si bude moci rozšířit dosavadní bilanci 12 startů.

V elitním výběru pak po roce a půl figuruje také forvard Matěj Vydra (28), který si naposledy zahrál v nejcennějším dresu loni v březnu proti Brazílii.

"Navrátilci s námi delší čas nebyli. Matěj si teď vydobyl místo v Burnley, Tonda se zase posunul na hostování do Verony. Oba hrají pravidelně, chceme jim dát prostor," doplnil kouč, který dříve vedl i Slavii, Liberec, Jablonec či Duklu.

V dalších dnech bude nominace rozšířena o tři tváře. Výběr se poprvé sejde v pondělí 5. října, s tím, že o den později nabere směr Kypr, kde ho čeká přípravný zápas ve středu od 18:00.

Soutěžní utkání proti Izraeli a Skotsku se uskuteční v sobotu 10., respektive ve středu 14. října.

Nominace Česka na tří říjnová vystoupení:

Brankáři: Kolář, Pavlenka, Vaclík.

Obránci: Bořil, Coufal, Čelůstka, Hovorka, Kadeřábek, Kúdela, Novák, Petrášek.

Záložníci: Barák, Darida, Dočkal, Hložek, Jankto, Kopic, Král, Masopust, Souček.

Útočníci: Krmenčík, Schick, Vydra.