Třinec našel Habancova nástupce velice rychle. Je jím Straka, který dokáže zvládat krizové situace

Třinec našel Habancova nástupce velice rychle. Je jím Straka, který dokáže zvládat krizové situace

Aktuálně poslední celek druhé nejvyšší soutěže FK Fotbal Třinec už zná nástupce odvolaného trenéra Svatopluka Habance, jenž musel na severu Moravy skončit kvůli neuspokojivým výsledkům.

Tým, jehož čeká v listopadu třetí kolo MOL Cupu proti Baníku Ostrava, se ujme světoběžník František Straka a první tréninková jednotka na nové adrese ho čeká již ve středu odpoledne.

Dvaašedesátiletý odborník s jedním mezistátním zápasem na lavičce české repre naposledy vedl na nejvyšší úrovni Karvinou, kde se rozloučil v loňském roce a od té doby byl bez angažmá.

Za poslední dvě dekády ale prošel také Spartou, Slavií, Teplicemi, Plzní, Příbramí či Českými Budějovicemi, s tím, že v zahraničí si zatrénoval na Slovensku, v Polsku, v Řecku, v Rakousku, v Německu, v Austráii i v Egyptě.

Smlouvu má do léta 2021. "Díky dobrým vzájemným vztahům bylo naše jednání rychlé a korektní. S Františkem Strakou jsme se domluvili na spolupráci do konce letošní sezony, tedy do června příštího roku," ozřejmil na webu fotbaltrinec.cz generální manažer tamního FK Karel Kula.

Nový trenér bude debutovat již v sobotu na Proseku proti Viktorii Žižkov, která začala FNL velmi dobře a je druhá. "František Straka je zkušený trenér, který dokáže zvládat krizové situace. Pevně věříme, že pro naše mužstvo bude tím správným impulsem a dokáže je zvednout," uzavřel Kula.

Hledáte krále asistencí? Musíte do Ďolíčku za českým reprezentantem do 21 let...