Do zápasu o půl miliardy jde Slavia s Masopustem na hrotu, nechybí ani Coufal vábený West Hamem

Do zápasu o půl miliardy jde Slavia s Masopustem na hrotu, nechybí ani Coufal vábený West Hamem

První střetnutí v Edenu skončilo bez branek. Slavia tak v Dánsku potřebuje bezpodmínečně vstřelit branku, potom by ji k postupu do skupiny Ligy mistrů stačila i remíza.

Trenér Jindřich Trpišovský udělal oproti domácímu zápasu s dánským soupeřem dvě změny v sestavě. Ondřej Kúdela nastoupil místo Davida Zimy, Stanislava Tecla nahradil v základní sestavě Lukáš Provod, takže sešívaní hrají bez klasického útočníka.

„Já upřímně doufám, že na penalty nedojde. Nechtěl bych to zažít,“ doufá Trpišovský. „Vždycky, když jsem se koukal na penalty na Mistrovství světa nebo na Mistrovství Evropy, tak jsem ty hráče obdivoval a vždycky jsem si říkal, že takovou situaci nechci zažít,“ dodává.

Slavia oproti Midtjyllandu naskočila až do posledního 4. předkola Champions League. Dánský celek si musel cestu prorazit už ze 2. předkola, ve kterém vyřadil Vrbův Ludogorec. Ve 3. předkola pak přehrál 3:0 Young Boys Bern.

Ve hře je téměř 400 milionů korun, to je částka za účast ve skupině Ligy mistrů, další stamiliony si navíc mohou vydělat na základě dalších výsledků. Poražený tým čeká Evropská liga, kde jsou odměny až pětkrát menší.

Úvodní sestavy:

Midtjylland: Hansen - Anderson, Svjatčenko, Scholz, Paulinho - Cajuste, Onyeka, Evander - Mabil, Kaba, Sisto
Lavička: Andersen - Anderson, Cools, Dreyer, James, Junior Brumado, Krajev

SK Slavia Praha: Kolář - Coufal, Kúdela, Hovorka, Bořil - Holeš - Olayinka, Stanciu, Ševčík, Provod – Masopust
Lavička: Kovář - Zima, Kuchta, Oscar, Traoré, Lingr, Musa