Hoftych: S případným postupem do skupiny EL naplníme rozpočet a můžeme přivést vlastní hráče

Hoftych: S případným postupem do skupiny EL naplníme rozpočet a můžeme přivést vlastní hráče

Podle trenéra Slovanu Liberec Pavla Hoftycha bude závěrečné 4. předkolo Evropské ligy s APOELem Nikósie pro jeho tým zápasem roku. „Každý z hráčů ví, že je to důležitý zápas, budou hladoví. Musí mít obrovskou motivaci hrát skupinu. Ale my jako trenéři už ani nechceme význam toho utkání nějak zveličovat, abychom se zbytečně nedostávali pod tlak,“ uvedl trenér na tiskové konferenci.

Přes obrovskou motivaci čeká klidné spaní. „Všichni víme, o co jde, že můžeme hrát další soutěž. Všichni zítra budeme chtít a popereme se o to, ale abych kvůli tomu nespal, to určitě ne,“ pousmál se Hoftych.

Liberec se naposledy v základní skupině EL objevil v roce 2016, celkem si skupinu zahrál čtyřikrát. „Klobouk dolů před tím, že se Liberec tolikrát dostal tak daleko. Že neustále pomáhal českému koeficientu, což je velmi důležité. Jsme rádi, že jsme na to doteď dvěma výhrami navázali a byli bychom rádi, kdybychom šli dál,“ pokračoval.

Ve hře jsou velké peníze. „Samozřejmě pro Liberec je to vždy důležitá součást rozpočtu. S možným naplněním rozpočtu si zase můžeme přivést vlastní hráče, kvalitní, investovat do budoucna. Je to důležitý krok pro celý klub, ale nebudeme to zveličovat,“ nastínil trenér důležitost utkání.