Kouč Sparty pokáral Součka: Dělá spoustu chyb, třeba Trávník zdaleka tolik míčů neztratí

Kouč Sparty pokáral Součka: Dělá spoustu chyb, třeba Trávník zdaleka tolik míčů neztratí

I když se zdálo, že by mohl být čerstvě dvacetiletý záložník Filip Souček nakonec zapůjčen do Opavy, kde o něj velmi stál Radoslav Kováč, Sparta si ho nakonec ponechala.

Slezský odchovanec si zatím za nynějšího lídra tabulky připsal tři ligové starty, v rámci nichž pobyl na trávnících 75 minut čistého času a jedno devadesátiminutové vystoupení přidal v domácím poháru.

Šanci tedy mladá sparťanská posila dostává pozvolna a na Strahově proti Blansku se kouči Václavu Kotalovi odvděčil důležitou brankou, která byla v meropoli jeho první...

Jak se hlavnímu trenérovi líbil jeho výkon a práce? Přeci jen se jednalo o první celý zápas v rudém trikotu.

"Pracuje velmi dobře, ale je tam taky spousta chyb. Samozřejmě sbírá zkušenosti, hrát ve Spartě není jednoduché. Ale je tam prostě znát rozdíl ve zkušenostech, třeba Trávník zdaleka tolik míčů neztratí jako Souček," všiml si nástupce Václava Jílka.

Pespektivní středopolař musí jít pomalu nahoru. Jinak ho bude sestava míjet. "Potřebujeme se připravovat na kvalitnější zápasy, protože soupeři v lize i v Evropské lize by takové ztráty dokázali potrestat," podotkl přísný Kotal, jehož slova nabídly stránky sparta.cz.

Před repre pauzou čeká slavné "S" domácí duel s pátým Jabloncem, který v úvodních pěti kolech nasbíral o pět bodů méně než lídr a minimálně papírově by měl být mnohem nebezpečnější než druholigový nováček. Dočká se Souček další příležitosti, nebo začne na lavičce?

Přes repre pauzu doženu fyzičku a budu připravený naskočit, hlásí opětovný klokan Pulkrab