Kolář: Zajímalo by mě, jestli by tohle sudí nařídil, pokud by tu hrál nějaký evropský velkoklub

Kolář: Zajímalo by mě, jestli by tohle sudí nařídil, pokud by tu hrál nějaký evropský velkoklub
OBSAHUJE OHLASY

Výsledek 4:1 je možná pro Slavii příliš krutý. Tak velký rozdíl mezi pražským souborem a dánskými hostiteli z Midtjyllandu nebyl. Sešívané, kteří se musí spokojit jen se základní skupinou Evropské ligy, nejvíce mrzelo opakování pokutového kopu, k čemuž došlo po uplatnění VAR. Ondřej Kolář se dušoval, že se penalta repetizovat neměla, neboť žádný krok dopředu neudělal...

První penaltu přitom jednička českého mistra lapila skvěle. "Je to strašné. Povedlo se něco jako loni v Kluži, tam jsem taky chytil penaltu. Vůbec by mě nenapadlo, že by se k tomu mohl rozhodčí vrátit, protože jsem si dával pozor. On mi před penaltou řekl, ať nepřekročím čáru, dával jsem si na to pozor. Míč jsem také chytil na čáře. Nechápu, jak tohle mohli odpískat. Jsem přesvědčený o tom, že jsem krok dopředu neudělal, a když to vidím zpětně, tak jsem z toho otrávený," přiznal na webu slavia.cz bývalý gólman Slovanu Liberec.

Slavia přišla o Ligu mistrů i kvůli onomu rozhodnutí. "Bude nás to hodně bolet, byli jsme od toho kousíček. Penalta byla v 82. minutě, chybělo fakt kousek. Když jsem penaltu chytil, tak jsem věřil, že to udržíme. Pak se stalo to, co se stalo. Na takové úrovni je to, co se tady stalo, od UEFY velká prasečina. Navíc rozhodčí je líný se na to jít podívat, těch 50 metrů tam nedoběhne a nepodívá se. Vůbec nechápu, že se k něčemu takovému mohl vrátit. Jsem úplně znechucený z toho, co se tu stalo. Zajímalo by mě, jestli by tohle rozhodčí nařídil, pokud by tu hrál nějaký evropský velkoklub. Strašně mě to bolí, kluci nechali na hřišti všechno," vyprávěl po závěrečném hvizdu svěřenec Jindřicha Trpišovského, s nímž cloumaly velké emoce.

Žádnou velkou stopu by dánský neúspěch na Slavii zanechat neměl. "Věřím spíše v to, že nás to stmelí. Jsme tu velké osobnosti, něčím jsme si prošli. Věřím, že budeme hrát stejně, jak jsme hráli. Všichni jsme chtěli hrát Ligu mistrů, prošli jsme si ji loni. Většina z nás ví, jaké ty zápasy jsou, je to mrzuté. Budeme hrát Evropskou ligu, musíme makat dále. Příští rok se znovu pokusíme dostat do Ligy mistrů. Evropská liga je slabá náplast. Kdybychom ty zápasy prohráli jednoznačně a soupeř byl lepší, tak bychom to asi přijali. Všichni víme, že jsme sahali po postupu, vzápětí jsme o něj přišli. Je to mrzuté, ale musíme v Evropě makat dále, máme šanci postoupit dál. Je to ale obrovské zklamání," zopakoval pětadvacetiletý strážce svatyně, kolem něhož již nejméně rok krouží několik zahraničních zájemců.

Alespoň se popereme v Evropské lize a doufám, že dojdeme až do finále, uvedl Bořil