Nová tvář Žižkova věří v brzkou první ligu: Pokud jde o hráče, patříme mezi top trojici ve druhé lize

Nová tvář Žižkova věří v brzkou první ligu: Pokud jde o hráče, patříme mezi top trojici ve druhé lize

Bývalý hráč Teplic, Varnsdorfu či Ústí nad Labem Daniel Richter (25) už mohl být ve slovenské Podbrezové, ale protože šlo jen o druhou slovenskou ligu, nedávalo mu to smysl. A jelikož mu následně nevyšly ani testy ve Spartaku Trnava, nakonec zvolil Viktorii Žižkov, která byla v jednáních nejkonkrétnější.

O tom, že si vybral dobře, nepochybuje již hned od úvodních chvil pražského angažmá. "To mi bylo jasné hned první den, když jsem kolem sebe viděl v šatně hráče, kteří přišli na zkoušku. Většinou všichni hráli ve svých dosavadních klubech klíčové role. Hned mi došlo, že to má smysl a že tým bude silný. Vždyť se podívejte třeba jen na zálohu. Je nás šest vyrovnaných fotbalistů na tři místa. Když přijde výpadek formy, nebo zranění, může plnohodnotně naskočit další z nás. Navíc na desítce může hrát ještě Lukáš Zoubele. Konkurence je velká a s ní roste i kvalita," liboval si na webu fkvz.cz svěřenec trenéra Zdeňka Haška.

Žižkovské ambice nejsou v ročníku 2020/2021 zrovna malé. "Povedl se nám start do soutěže a věřím, že se budeme pohybovat nadále na špici tabulky. A že budeme zvládat i těžké zápasy, jako tomu bylo např. v Prostějově. Kdo bude ztrácet, tomu budou body chybět," pokračoval Richter, jemuž maximálně vyhovuje styl, který praktikuje realizační štáb Haška a Sochora. "I trenéři přivedli nás nové hráče tak, abychom jim do jejich scénáře zapadli. Na podobný styl jsem byl zvyklý z Ústí, za trenéra Křečka jsme se snažili také vysoko napadat, hrát po zemi. V týmu, kde by se míče jen nakopávali, bych moc platný nebyl."

Má Viktoria kádr na to, aby se mohla porvat o nejvyšší soutěž? "Myslím, že ano. Pokud jde o hráčské složení, patříme mezi top trojici ve druhé lize. Ale ukáže se vždy na hřišti, kde musíme naši kvalitu potvrdit. Bylo by krásné, kdyby se to povedlo už letos, ale i kdyby ne, tak věřím, že si na našem zrekonstruovaném stadionu nejvyšší soutěž brzy zahrajeme. Je to reálný cíl a my za ním musíme jít," uzavřel na webu fkvz.cz záložník, který se nyní připravuje na sobotní střet s posledním Třincem, jehož přivede na Prosek František Straka.

Tápající Třinec? Strakovi nešlo o peníze: Jsem typ, který o tomhle moc dlouho nepřemýšlí a vrhne se do práce