To, že budeme hrát Evropskou ligu, mě nikdy ani nenapadlo, přiznal Nguyen

To, že budeme hrát Evropskou ligu, mě nikdy ani nenapadlo, přiznal Nguyen
OBSAHUJE OHLASY

Podještědský Slovan si po čtyřleté pauza zahraje základní skupinu Evropské ligy. Pod domácím postupem přes Apoel Nikósie byl podepsán i čerstvě osmadvacetiletý gólman Filip Nguyen, který kyperskému protivníkovi zmařil nejednu šanci.

O tom, že předkolo od předkola to bylo těžší...

"Je to tak postavené, že každé kolo je těžší a těžší. V Rumunsku jsme měli štěstí, že byla situace taková, jaká byla. Soupeř byl oslaben. V play-off pak bylo štěstí, že jsme hráli doma, protože na Kypru by to byl také úplně jiný zápas. Štěstí tak v předkolech stálo při nás."

O tom, jak se mu hrálo před prázdnými ochozy...

"V domácím prostředí to pro nás byla nevýhoda. Naopak v předchozích dvou utkáních, kdy jsme hráli venku, to bylo naší výhodou. Na to bych tedy nekoukal. I zpoza stadionu jsme ale slyšeli fanoušky. Tímto děkujeme za podporu a toto vítězství patří i jim."

O tom, jak těžký byl Apoel soupeř...

"Věděli jsme, že nás nečeká nic jednoduchého, což se potvrdilo. Zápas byl hodně nervózní. Skoro do konce utkání to bylo nerozhodně. Šli jsme si za tím a věřil jsem, že gól dáme. Nakonec jsme zahrávali penaltu, díky které jsme postoupili."

O tom, zda už se v hlavě připravoval na prodloužení a penalty...

"Samozřejmě jsem věřil. Když jsem viděl, že se nastavuje pět minut, věřil jsem až do konce. Říkal jsem si, že je to dlouhá doba na to, udělat něco s výsledkem. Oni hráli do našeho bloku, a to nám vyhovuje. Nakonec se to potvrdilo, jelikož jsme se ubránili a v prodloužení přišla penalta."

O tom, jestli by ho před pár lety EL vůbec napadla...

"Můj sen byl vždy zahrát si českou nejvyšší soutěž. To, že budeme hrát Evropskou ligu, mě nikdy ani nenapadlo."

Klobouk dolů před Marou, postup je zasloužený, hlásí po vytouženém úspěchu Hoftych