V jakém psychickém rozpoložení se nalézá Štetina, jenž toho v současnosti sám moc nezvládne?

V jakém psychickém rozpoložení se nalézá Štetina, jenž toho v současnosti sám moc nezvládne?

Stoper Sparty i slovenské reprezentace Lukáš Štetina se zotavuje po nedávné operaci kolena, která by ho měla vyřadit minimálně na půl roku. Lékaři z pražské Ústřední vojenské nemocnice mu kromě plastiky křížového vazu museli přišít také boční vaz.

"Přesný rozsah zranění ukázal až samotný operační zákrok. Nebylo to nic příjemného, když mi potom oznámili, že kromě plastiky křížového vazu museli přišít i ten boční, protože koleno nedrželo dohromady. Těší mě alespoň to, že operace proběhla bez jakýchkoliv komplikací," citoval bývalého zadáka Dukly web sport.sk.

"Aktuálně mám na noze ortézu a šest týdnů budu o berlích. Každých 14 dní si přestavuji fixaxi o třicet stupňů, takže na konci už dám koleno do pravého úhlu. Kromě toho absolvuji různé rehabilitační cviky, na což jsou ve Spartě dobré podmínky. Důležité je, aby neochably okolní svaly a tak se se je snažím co nejvíc procvičit také v domácím prostředí," ozřejmil na sport.sk devětadvacetiletý fotbalista, jenž při té příležitosti pochválil také svou manželku. "Martina má nyní starostí více než dost a moc jí děkuji za nekonečnou ochotu a obětavost. Ze srandy říkám, že má teď dvě děti - kromě malého Samka i mě, protože sám toho moc neudělám. Klobouk dolů, jak to všechno zvládá."

Po delší době se může Štetina věnovat i věcem, na které mu při standardním programu nezbývá příliš času. "Užívám si chvíle s rodinou a synem, jehož vývoj můžu sledovat pozorněji. Roste a objevuje nové věci. V těchto těžkých časech mi to psychicky pomáhá," doplnil na sport.sk rázný střední obránce s přezdívkou "Hulk".

Odhadovaná pauza u tohoto typu zranění je šest až devět měsíců, někdy však ještě déle. Pokud by léčba probíhala bez komplikací, Spartě i národnímu týmu našich východních sousedů by mohl defenzivní specialista s minulostí v Tatranu Prešov, Nitře i Metalistu Charkov pomoci již v průběhu druhé poloviny jarní sezony.

Fotbalová bublina včetně Vízka je mimo: Kdyby Haškovi šlo o peníze, zůstal by ve Spartě nebo by hrál za Haifu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.