Současnou formu AC Milán neznám, s Celtikem to ale asi bude řežba, věští Hanousek

Současnou formu AC Milán neznám, s Celtikem to ale asi bude řežba, věští Hanousek
OBSAHUJE OHLASY

Jedním ze sparťanů, kteří už mají s Evropskou ligou zkušenosti, je zadák Matěj Hanousek, jenž si ji vyzkoušel ještě v barvách Jablonce. Jak hodnotí páteční los?

"Jsem spokojený. Myslím, že v Evropské lize, když se podíváte na všechny týmy, tak málokdo z nich je jasně k poražení. Asi nikdo. Pro nás lepší mít soupeře, kteří budou hrát fotbal než nějakého zanďura. S tím Celticem to asi teda bude řežba. Ale prostě lepší než bojovat s někým, kdo není tak zvučný," uvedl na webu sparta.cz bek.

Ten už se mimochodem se skotským gigantem z Glasgow utkal ještě v barvách Dukly. "V přátelském utkání je roztřískali 5:3. A když se lidi podívají na internet, tak si všimnou, že Hanousek dal hattrick. Ale nebyl jsem to já," odkázal se na současného záložníka Karviné svěřenec Václava Kotala.

Jak se dívá na AC Milán? "Samozřejmě všichni víme, že tam je Zlatan, ale jak jsou na tom s momentální formou, to zatím nevím. Ale zase, všichni jsou silní a pro nás bude třeba snazší být v roli outsidera, který tam může jen překvapit," přednesl na sparta.cz letenský bojovník.

Na zajímavé úrovni by mělo být také Lille, které je momentálně v Ligue 1 na průběžné druhé pozici. "Když jsem hrál naposledy Evropskou ligu ještě za Jablonec, tak jsme měli taky francouzského soupeře a hráli jsme s ním vyrovnaný zápas. I u slávistů v Lize mistrů bylo vidět, že můžou hrát vyrovnaně s Barcelonou a za dva týdny vyrovnaně s Opavou. Fotbal je vyrovnaný a stát se může cokoliv," přednesl známou pravdu sedmadvacetiletý rodák z Prahy.

Slavii prověří Schick i kat Plzně, Sparta se může těšit na Zlatana a Celtic, Liberec čeká Kadeřábek, Ngadeu a Kanga