Táborsko představí druholigové scéně další zajímavou tvář - Senegalce z Evianu

Táborsko představí druholigové scéně další zajímavou tvář - Senegalce z Evianu

Dvanáctý tým druholigové tabulky z Táborska by potřeboval plný počet bodů jako sůl, ovšem v nedělním klání proti Hradci Králové, což je nynější lídr celého peletonu, favoritem rozhodně nebude.

Východočeský soubor je v soutěži stále neporažen a kouč Zdenko Frťala si bude chtít udržet dotyčný status také na jihu země. "V ČFL byli zvyklí vyhrávat, postoupili zaslouženě. Předváděli kvalitní fotbal. Tým se kompletně přebudoval, zůstali tři zkušení hráči, kolem kterých se vytvořil pracovitý a ambiciózní kolektiv. Osa Navrátil - Kučera - Musiol je pro ně důležitá. Vstup do soutěže jim nevyšel, možná i kvůli přemotivovanosti dostali dvakrát dvě červené karty. Proti nám nemají co ztratit, je to mladý, pohyblivý tým, který má svoji tvář,“ chválil FC MAS stratég Votroků.

Zatímco Zbyněk Musiol trenérovi Miloslavu Brožkovi k dispozici nebude kvůli karetnímu trestu, druholigovou premiéru v barvách Táborska si může odbýt čtyřiadvacetiletý senegalský záložník N'diaye Modou Birame.

Bývalého hráče francouzského Evianu dokázal dostat do Táborska agent Daniel Chrystosome, jenž s jihočeskou značkou spolupracuje dlouhodobě a do Čech již přivedl hráče jako Conde, Sima či Tolno, který je na rozdíl od dvou jmenovaných ze Zlína a Slavie stále součástí mužstva.

"Daniel zastupuje kvalitní hráče, o které je na fotbalovém trhu zájem. Nový hráč Modou je střední záložník, který může hrát na pozicích šestky, osmičky nebo desítky. Myslím, že hráč je po kondiční stránce připravený. Chtěli bychom agentovi Chrystosomovi za dosavadní spolupráci poděkovat. Díky němu pokračuje úspěšná spolupráce s Evianem," doplnil na webu fctaborsko.cz kouč Brožek.

A jaké šance dává svému mužstvu právě v neděli? "Bohemka jako ligový tým u nás v poháru nedominovala, vynasnažíme se, aby u nás nedominoval ani Hradec. Chceme tři body. Jsme si vědomi síly a kvality hostů, ale my půjdeme za vítězstvím,“ uzavřel stratég minulého vítěze ČFL.

Na Letné mu to nevyšlo, teď se bude Graiciar prát po boku Ikauniekse, Drchala, Škody a spol.