Herně se nám daří, proti Teplicím ale musíme uhrát výsledek, burcuje spoluhráče veterán Opavy Zavadil

Herně se nám daří, proti Teplicím ale musíme uhrát výsledek, burcuje spoluhráče veterán Opavy Zavadil

Opava se loni zachránila za zvláštních okolností a stejný cíl bude mít i pro letošní sezónu. Po pěti kolech je na posledním nesestupovém místě, bodově jsou na tom hůře pouze Brno a České Budějovice. Ke dvěma remízám by Slezané o víkendu rádi přidali tři body za výhru, doma hostí Teplice.

Před týdnem Opavští podlehli dalšímu severočeském celku, na hřišti Jablonce totiž prohráli 1:4. Teplice letos porazily Baník a Příbram, prohrály však s Pardubicemi, Slováckem a mistrovskou Slavií. V Opavě nastoupí Teplice jako favorité. Pavel Zavadil, nejstarší hráč ligy a lídr Slezanů, však situaci vůbec jednoznačně nevidí.

„Teplice mají bojovné mužstvo. Když jim teče do bot, dokáží se vždy dobře připravit,“ prozradil bývalý hráč Brna pro klubový web. „Mají dobře namixovaný tým, bezesporu nás čeká těžký soupeř. Ale ať k nám přijede kdokoliv, musíme vyhrát," nechal se slyšet Pavel Zavadil, jenž během duelu s Jabloncem odpočíval a místo toho byl vyslán na misi do nedaleké Ostravy, kde sledoval právě zápas domácího Baníku s Teplicemi.

„V sobotu chci hrát, jsem pořádně nabuzený. Chci tři body," cítí se však Zavadil připravený pomoct svým spoluhráčům v duelu s Teplicemi. „Abychom mohli pomýšlet na úspěch, musíme podat diametrálně odlišný výkon než v Jablonci. Je třeba hrát více zodpovědně, ale věřím, že to půjde. Doma hrajeme jinak než venku,“ pokračoval dvaačtyřicetiletý středopolař.

„Trápíme se v koncovce, potřebujeme to protrhnout. Věřím, že když budeme disciplinovaní a plnit přesně to, co chtějí trenéři, budeme úspěšní. Naše hra není špatná, jen ji musíme podpořit dobrým výsledkem,“ uzavřel hráč se zkušenostmi ze zahraničí, konkrétně z Řecka, Izraele či Švédska. Zápas Opavy s Teplicemi začíná v sobotu 16:30.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.