V deseti jsme hráli dobře, gól byla hloupost, mrzelo Svědíka. Měli jsme štěstí, uznávají Pardubice

V deseti jsme hráli dobře, gól byla hloupost, mrzelo Svědíka. Měli jsme štěstí, uznávají Pardubice
OBSAHUJE OHLASY

Slovácko doma v předehrávce šestého kola Fortuna ligy sehrálo poměrně vyrovnaný duel s Pardubicemi. Chvílemi tlačili domácí, někdy byli zase aktivnější hosté. To i přesto, že domácí konec utkání odehráli v deseti. Pardubice nakonec přesilovku na poslední chvíli využily a zvítězily v Uherském Hradišti 1:0.

Posledních dvacet minut ovšem Pardubice nebyly lepším týmem a to i přesto, že jich bylo na hřišti více. Branka padla až ve čtvrté mínutě nastavení "Měli jsme štěstí," nechodil okolo horké kaše kouč Pardubic Jiří Krejčí. V závěru totiž bylo opravdu paradoxně aktivnějším týmem právě oslabené Slovácko. "Přesilovka nám vlastně nějak výrazně nepomohla," uznal šéf nováčka v soutěži.

"My už jsme se v podstatě smířili s tím, že budeme brát ze zápasu jen bod, nakonec z toho byli tři, ale i tak se musíme herně ještě hodně zlepšovat," konstatoval trenér, jehož mužstvo po výhře nad Teplicemi a Libercem bere tři body potřetí v sezóně. Vzhledem k tomu, že mají Pardubice po šesti kolech na svém kontě deset bodů, se dá hovořit o velmi povedeném startu do sezóny. Vždyť ještě loni hrály druhou ligu.

Slovácko má ale naopak ambice mnohem vyšší. A tato ztráta s Pardubicemi to komplikuje. Martin Svědík, trenér moravského celku, byl po utkání pochopitelně zklamaný. "My jsme promarnili první 35 minut úvodního poločasu. Neběhali jsme, chyběla nám agrestivita, nesbírali jsme odražené míče. Takhle doma nemůžeme hrát, to je pro mě nepřípustné," mrzelo Svědíka.

"Druhý poločas byl lepší, prokázali jsme aktivitu a to dokonce i po vyloučení Kalabišky. Měli jsme tlak, jenže přišla hloupá chyba a my jsme z ní dostali gól. Nedrželi jsme se naší taktiky a doplatili jsme na to," mrzelo kouče Slovácka. Po pohárovém zápase s Prostějovem Slovácko vyzve za týden Sigmu Olomouc, Pardubice zase hostí Opavu.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.