Ondrášek velebí Kayambu: Chytit ho je pro většinu hráčů skoro nemožné

Ondrášek velebí Kayambu: Chytit ho je pro většinu hráčů skoro nemožné

Viktoria si chtěla po vyřazení z play-off Evropské ligy spravit chuť v Olomouci, ale za tři body to nakonec na Andrově stadionu nebylo. Svěřenci Adriana Guľy se tak museli na Hané spokojit pouze s bodem za remízu 2:2 a v prvoligové tabulce se právě se svým víkendovým soupeřem dělí o průběžnou třetí pozici s pětibodovou ztrátou na vedoucí Spartu.

Jedna z plzeňských tref však byla výstavní a postaral se o ni tandem Joel Kayamba a Zdeněk Ondrášek...

"Neměl jsem jinou možnost, než to nacentrovat na Kobru. Jsem rád, že se mi to povedlo a dali jsme z toho gól," uvedl konžský záložník.

"Kayi je rychlý. Pořád mu říkám, aby chodil za obránce, protože jeho chytit je pro většinu hráčů skoro nemožné. Jsem rád, že to tak udělal, byl to krásný centr a já jen musel trefit bránu," pokračovala gólová posila z Dallasu, jíž se nakonec kvůli omluvenkám Krmenčíka se Schickem bude týkat i říjnový repre sraz.

Český reprezentant mohl udeřit ještě jednou, ale další centr Adriela Ba Louy již zůstal nevyužit. "Balu mi dal úplně neuvěřitelný balon přes Hubňu, ten na to nemohl dosáhnout, já jsem to měl na hlavě, ale sjelo mi to. Kdybych trefil na 3:1… Byl to klíčový moment zápasu," posteskl si forvard se zkušenostmi z norské i polské nejvyšší soutěže.

Mezinárodní pauza by západočeské značce, jež stále smutní kvůli vyřazení z pohárové Evropy, mohla bodnout. "Je čas na to vyčistit hlavu, popracovat na sobě a připravit se na další zápasy," podotkl jednatřicetiletý Ondrášek a exopavský Kayamba na něj navázal. "Jsme rádi, že nás teď čeká přestávka. Je to hlavně o psychice, na té musíme zapracovat," zakončil mrštný křídelník na webu fcviktoria.cz.

Vyřazení na půdě Beer Ševy? Dřív by každý trenér Plzně okamžitě letěl, říká ostře Pivarník