PSV Eindhoven udělil Sadílkovi zelenou a toho čekají premiérové minuty v české lize

PSV Eindhoven udělil Sadílkovi zelenou a toho čekají premiérové minuty v české lize

Účastník základní skupiny Evropské ligy ze severočeského stadionu U Nisy nalákal v posledních týdnech pod Ještěd celou řadu hráčů včetně Jugase, Tijaniho, Berana, Júsufa, Hromadu, Matouška, Rabušice, Mosqueru, Csána či Cancolu.

Dalším borcem, se kterým si v doznívajícím přestupovém okně sportovní úsek Slovanu plácl, je český reprezentant do jednadvaceti let Michal Sadílek, jenž už několik let patří PSV Eindhoven.

To vše i přesto, že má nyní pátý celek prvoligového peletonu ve středu zálohy k dispozici hned několik hráčů včetně ověřeného Kamsa Maru. Nehledě na tři výše zmíněné letní posily.

Jak zaznělo na serveru vi.nl, domluva s nizozemskou stranou zní, že jde o roční hostování až do června 2021, ovšem kdyby přední klub Eredivisie chtěl, "vysavače" si může stáhnout zpět do země tulipánů již v zimě.

"Hledali jsme možnost posilnění týmu. Problém se vyskytl ve středu zálohy, kde nemáme tolik hráčů, kteří mají zkušenosti třeba i s evropským fotbalem. Objevila se možnost pro hostování Michala Sadílka. Komunikoval jsem s ním přes jeho manažera Davida Nehodu. Michala si pamatuji z mládežnických reprezentací, sice nebyl u mého ročníku, ale sledoval jsem ho stejně jako ostatní talenty. Víme, co umí. Patří mezi kluky, kterým se říká ‘vysavač‘: nezastaví se, je aktivní a ochotný neustále běhat i pracovat, navíc má ještě fotbalovou kvalitu. Vítáme ho v týmu a jsme strašně rádi, že přijde. Může pro nás být velmi platným hráčem. Je navíc dobře, že má v týmu spoluhráče z české jednadvacítky jako je Chaluš a Matoušek, do kabiny zapadne okamžitě," mnul si ruce hlavní trenér Pavel Hoftych.

Rodák z Uherského Hradiště zasáhl v této sezoně nizozemské ligy do dvou duelů a dohromady strávil na hřištích 46 minut čistého času. V modrobílých barvách si může odbýt premiéru již 17. října na teplických Stínadlech, s tím, že pár dní poté už Slovan hostí belgický Gent.

P.S.: Kouč by stál i o zapůjčení zkušeného rychlíka Tomáš Malínského ze Slavie. Dotyčné hostování však zatím stále ještě potvrzeno není.

Pustí Plzeň Chorého na jeho první zahraniční misi? Náhradníka Viktorie chce vyzkoušet belgický Waregem

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.