Každý je nas*aný, když nehraje, přiznává Valeš. Le Giangovi ale rukavice nestříhá...

Každý je nas*aný, když nehraje, přiznává Valeš. Le Giangovi ale rukavice nestříhá...

Na marodce vršovických Klokanů se již nějaký čas nalézá také brankář Roman Valeš (30). Pokud by byl zdravý, Patrik Le Giang (28) by nepochybně nebyl tak jasnou jedničkou vršovického celku, který je po úvodních pěti ligových vystoupeních v tabulce devátý.

O co přesně v jeho případě jde? "Jsem po plastice předního zkříženého vazu v koleni. Čtyři týdny po operaci jsem měl berle, teď už je to šestý týden, takže rehabilituji. Plavání, kolo a takovéto lehké posilování. Asi deset let zpátky už se mi to stalo a byl to meniskus. Úplně to samé. Tak jsem si byl teď jistý, že je to opět meniskus. Tak jsem si říkal, to je měsíc mimo a bude to zase v pohodě. Šel jsem na magnetickou rezonanci a tam mi řekli, že se mi meniskus otočil. Proto nešlo koleno narovnat. Ale zároveň mi řekli, že tam objevili utržený vaz, který je ale staršího data. Doktor uvedl, že to může být i přes rok staré zranění. Ale já jsem to nevěděl a normálně jsem fungoval. Prý to svaly udrží tím, jak jsou v permanentní zátěži během sezony. Když má někdo namakané nohy, tak to nepocítí. Tak jsem šel pod kudlu, aby mi spravili obojí," ozřejmil v interview pro bohemians.cz bývalý gólman Čáslavi, Hlučína, Jablonce či Jihlavy.

A co aktuální stav? "Už mě nebolí noha. Za ty čtyři týdny s berlemi se dělá práce s jizvou, práce s čéškou, rozhýbávání nohy. Tím vším už jsem prošel. Teď jezdím do Uhříněvsi na tréninky za fyzioterapeuty, kteří se mnou cvičí. Chodím plavat, jezdím na kole. Od tohoto týdne už bych měl chodit třikrát, čtyřikrát týdne s kondičním trenérem do tréninku. Ale je to zatím stoj na té noze, lehký dřep. Měl bych začít nabírat zpátky svaly, které jsem po operaci ztratil. A návrat do tréninku? Takhle daleko jsme ještě nekoukali. Ale obecně vzato je to zranění tak na šest až sedm měsíců. Pokud to tak bude, tak v únoru, březnu bych mohl začít trénovat naplno. Když to půjde dobře, tak i dřív. Ale to se uvidí, jak moc bude noha při zátěži bolet," pokračoval na oficiálních stránkách zelenobílých barev Valeš.

Protože se odebral na listinu zraněných jako týmová jednička, jak velká rivalita panuje mezi jeho osobou a současným brankářem číslo 1? "Fungujeme úplně normálně. Gólmani obecně jsou taková uzavřená skupina. Osmdesát procent tréninku trávíme spolu. Kdyby některý gólman nefungoval, tak by to byl problém obecně. My máme dobrou tu partu, vycházíme spolu v pohodě. A když je nominace a někdo nehraje? Podle mě každý je nas*aný. Proto to děláš. Chceš chytat zápas. Třeba skončíš sezonu jako jednička, jedeš celou přípravu a pak nechytáš. To tě naštve. Určitě i Patrik je pak naštvaný. Je tam ta zdravá rivalita, ale tomu druhému to nemůžeš vyčítat. Musíš mu přát, jste jeden tým. Není to tak, že bys druhý den přišel a měl rozstříhané rukavice," usmíval se Valeš, jenž by rád ještě chytal nějakých osm deset let.

PSV Eindhoven udělil Sadílkovi zelenou a toho čekají premiérové minuty v české lize

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.