Kroupa kárá Brno: Neposílení do ligy je velký hazard. Kádr není tak kvalitní, jak by měl být

Kroupa kárá Brno: Neposílení do ligy je velký hazard. Kádr není tak kvalitní, jak by měl být

Zatímco vítěz FNL Pardubice se ve Fortuna:lize vyhřívá na velmi lichotivé sedmé pozici, druhý postupující Zbrojovka Brno je poslední a společně s Příbramí a Dynamem České Budějovice stále čeká na první tříbodový zápis.

Bilance šest zápasů, jedna remíza a pět proher, to vše při skóre 5:17, opravdu není příliš lichotivá. Klubovou legendu Karla Kroupu to ovšem nepřekvapilo. Sedmdesátiletý internacionál se totiž již před pár měsíci nechal slyšet, že nevidí důvod, proč by Zbrojovka měla hrát uprostřed tabulky a prvních šest kol jeho slova jednoznačně potvrdilo.

Současný kádr, za nějž je zodpovědný sportovní manažer Tomáš Požář, podle něj není zrovna silný. "Neznám finanční možnosti, ale zdá se mi, že proběhlo jakési sebeuspokojení s kádrem, jaký Zbrojovka má. Pro hráče je ale velký skok z druhé ligy, nebo dokonce z MSFL, kterou někteří z nich loni hráli, do první ligy. Jak mají tým táhnout? Už v létě měli přijít tři hotoví hráči takové kvality, jakou má např. Reiter z Baníku, a to hlavně do obrany. S rozbitou obranou a s tím, že sestupují tři mančafty, je neposílení do ligy velkým hazardem. Bohužel kádr v Brně není tak kvalitní, jak by měl být, to si musíme přiznat,“ citoval server idnes.cz slova vítěze československé ligy ze sezony 1977/1978.

Nejlepší střelec brněnské historie na současné soupisce marně hledá lídry. "Bavíme se o časovém úseku šesti kol a z tohoto kolektivu nikdo nevybočuje. Trenér to pak nemá snadné ani při dělání sestavy, ani při koučování, když se nemůže opřít o pět šest tahounů. Podle předchozích štací to asi měl být Ondřej Vaněk, což on je, pokud jde o standardky a rohové kopy. Ty on zahrává. Ale nemyslím si, že herně může být sám se sebou spokojený,“ rýpl si do třicetiletého exreprezentanta držitel devíti rekordů Zbrojovky, jehož názor publikoval idnes.cz.

Hlavní trenér Miloslav Machálek má zatím důvěru vedení. Ani ta však nebude věčná. "Nadstandardně mu práci komplikuje marodka, i když brečet nad tím, že chybí mladí kluci, je asi trochu zbytečné. Někdy to vypadá, že trenér lítá ode zdi ke zdi. Těžko se mu ale z té jednolité masy vybírá, a když pak přijde jako posila stoper Gajič, tak ve druhém zápase už je na lavičce,“ všiml si idnes.cz citovaný Kroupa.

V právě probíhající repre pauze se Brno utká v rámci MOL Cupu s Jihlavou. V sedmém kole pak tým zajíždí na hřiště Jablonce, který nedávno zlobil na Letné domácí Spartu. Už teď je jisté, že na Peltově území to tým z druhého největšího města České republiky nebude mít v žádném případě snadné...

Jsem ve věku, kdy do toho musím šlápnout a hrát maximum možného, hlásí čerstvá akvizice Slovanu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.