Sešívaná soupiska pro EL? Karafiát i mladičký Senegalec Sima nechybí, Takács už se nevlezl...

Sešívaná soupiska pro EL? Karafiát i mladičký Senegalec Sima nechybí, Takács už se nevlezl...

Evropská fotbalová unie (UEFA) má pro sestavování soupisek pro evropské poháry jasně daná pravidla. Právě kvůli platným regulím se nevešel do kádru Ladislav Takács. Slávistického univerzála vystrčila letní posila juniorky Abdallah Sima, uvádí deník iSport.cz.

Kluby mohou zapsat na list A maximálně 25 hráčů, z čehož musí tři z nich být brankáři. Dále alespoň osm z nich musí být odchováno některým klubem, který je ze stejné země jako hráčův aktuální klub. A nakonec minimálně čtyři z oněch osmi hráčů musí být přímo odchovanci klubu.

Když se tato pravidla nesplní, odečítají se dle toho místa na soupisce. Jelikož sešívaní mají v současném kádru pouze jednoho vlastního odchovance Jakuba Kuchty, mají s těmito regulemi problém.

Slavisté tak mohou na soupisku napsat pouze 22 hráčů, z toho tři gólmany. Po odchodu Coufala by se tedy vešlo celé áčko, jenže podle deníku iSport.cz realizační tým se rozhodl na list A zapsat Senegalce Abdallaha Simu, který přišel v létě z Táborska, tudíž se jeden hráč se musel škrtnout a vyšlo to na Ladislava Takácse.

Dalším dvěma účastníkům Evropské ligy Liberci a Spartě se na soupisku vešlo celé áčko. Především Spartě, která má klubových odchovanců plné mužstvo.

SPARTA HRÁLA S AC MILÁN UŽ V ROCE 1995. PŘED PLNOU LETNOU, KDYŽ NA CHŘIPKU UMÍRALY TISÍCE LIDÍ. ŠLO BY TO DNES?