Budějovice nekoply ani do balónu a jsou v osmifinále poháru, Slovácko rozstřílelo Prostějov

Budějovice nekoply ani do balónu a jsou v osmifinále poháru, Slovácko rozstřílelo Prostějov

Fotbalisté Dynama znovu v MOL Cupu nemuseli kopnout do míče a jsou už ve 4. kole. Po zrušeném zápase s Baníkem Most-Souš se zrušilo utkání i 3. kola proti Ústí nad Orlicí. Budějovice tak opět postupují po kontumační výhře 3:0. Slovácko si zase s chutí zastřílelo proti Prostějovu, hattrick vsítil útočník Jan Kliment.

Třetiligové Ústí nad Orlicí má naprosto jasné důvody ke zrušení zápasu kvůli epidemiologické situaci a vyhlášenému nouzovému stavu vládou České republiky.

„Nastoupit proti ligovému celku SK Dynamo České Budějovice by za normálních okolností byl svátek pro oddíl a celý region. Za nařízeného opatření hrát bez diváků, by ale náklady na zajištění zápasu, včetně testů na COVID znamenaly pro oddíl citelnou ztrátu,“ uvedl předseda Jiskry Ústí nad Orlicí Roman Langer, jehož slova citoval web Dynama.

Dalším postupujícím je Slovácko, které ve třetím kole rozstřílelo Prostějov. O osudu zápasu se rozhodlo už v prvním poločase, když po dvou gólech Klimenta a po jedné brance Kadlece a Reinberka vedlo 4:0. Po změně stran si Kliment připsal hattrick a ke konci utkání se trefil ještě Havlík.

Kromě Jihočechů a Slovácka si osmifinále MOL Cupu zahrají zatím i Sparta, Teplice, Bohemians 1905 a druholigová Vlašim.

MOL CUP – 3. kolo:

Slovácko - Prostějov 6:0 (4:0)
Branky:
18. z pen., 35. z pen. a 71. Kliment, 42. Kadlec, 45.+1 Reinberk, 83. Havlík.

Sestava Slovácka: Bajza - Reinberk (75. Pernica), Hofmann, Kadlec, Daníček - Havlík, Mareček (66. Rezek) - Sadílek, Hellebrand (66. Kubala), Navrátil - Kliment (71. Cicilia), trenér: Svědík