Když Černý vydrží hrát sezonu takhle dobře, může se zase dostat na top úroveň...

Když Černý vydrží hrát sezonu takhle dobře, může se zase dostat na top úroveň...

Brzy třiadvacetiletý ofenzivní hráč Václav Černý začal novou etapu v Twente Enschede velmi dobře a úvodní čtyři starty v Eredivisii se mu podařilo přetavit ve tři přesné zásahy.

Agentura Nehoda Sport, která bývalého hráče Ajaxu či Ultrechu zastupuje, si mne ruce. "Jsem nadšený! Tajně doufám, že se vrátí k výkonům, které předváděl v Ajaxu. Teď hraje pravidelně, dává góly, cítí důvěru trenéra. Poslední dva roky to neměl jednoduché. Těch náhod, které se otočily proti němu. Např. těžké zranění kolene, po kterém se vrátil za rok a půl. Pak mu trenér Ajaxu opakoval, že mu dá šanci, ale nedal mu ji. Ajax hrál v Lize mistrů skvěle, takže ani nebyla nutnost měnit sestavu. Řekli jsme si, že Ajax nám prostě není souzen. Šel tedy do Utrechtu, ale nedostal tolik prostoru, kolik jsme očekávali. Do toho covid a konec ligy," připomněl na serveru idnes.cz zástupce odchovance Příbrami.

Bude mít podle něj šanci ukázat obrovský potenciál, který ukazoval jako náctiletý? "Kvalitu má obrovskou, ale nedostal šanci to naplno ukázat. V Ajaxu neodehrál čtyři zápasy v řadě v základu, necítil důvěru trenéra. Je to těžké, když se můžete přetrhnout, ale na tréninku jste pořád mezi prašivkami, což je ten tým, který nebude hrát zápas. Tím ale nechci Vášu omlouvat, jen konstatuju. Pak se samozřejmě dostával i do lehké deprese, když viděl, že kluci na stejné úrovni jsou už jinde. De Jong v Barceloně, Donny van de Beek v Manchesteru United. Byli kamarádi. Jednou jsem byl u Vaška doma v Amsterdamu, seděl tam i Donny, tehdy zrovna nehrál a Váša ano. Říkám mu: Donny, musíš vydržet, to se otočí! No a ono se to otočilo úplně jinak, než jsem chtěl. Každopádně jsem rád, že Váša je teď zdravý. Bude mu 23 let, když vydrží hrát sezonu takhle dobře, může se zas dostat na top úroveň. Do italské či španělské ligy se přestupuje klidně i v sedmadvaceti. Uvidíme, co bude v létě," doplnil na idnes.cz Nehoda.

A co nominace do národního týmu áčka? Za jednadvacítku toho přeci jen neodehrál málo. "Tajně jsem doufal, že by si na něj mohl trenér Šilhavý vzpomenout, určitě ho stále sledují. Pokud bude pokračovat v současných výkonech, tak pozvánku dostane," předpověděl Nehoda, jehož názor nabídl portál idnes.cz.

Pakliže mu to bude střílet za dosud neporažené Twente i v následujících zápasech proti Tilburgu, Ultrechtu, Da Graafschapu či Zwolle, listopadová pozvánka by klidně přijít mohla...

Sparta hrála s AC Milán už v roce 1995. Před plnou Letnou, když na chřipku umíraly tisíce lidí. Šlo by to dnes?