Slovan přehrál Duklu, Baník roznesl Blansko i díky úspěšnému debutu Meny. Co pražské derby?

Slovan přehrál Duklu, Baník roznesl Blansko i díky úspěšnému debutu Meny. Co pražské derby?
OBSAHUJE VIDEO

Druhý říjnový pátek nabídl ještě před vládní čtrnáctidenní stopkou několik přípravných zápasů, do kterých se zapojily i prvoligové značky.

Slovan změřil síly s druholigovou Duklou v Mnichově Hradišti a díky trefám Rondiče, Jugase a Šulce se mohl radovat ze snadné třígólové výhry.

Porážku dejvického mužstva neodvrátili ani středopolaři Ondřej Ullman a Daniel Kozma, kteří na Julisce tento týden prodloužili smlouvy až do června 2024.

"Dan měl v létě možnost odejít do nejvyšší soutěže a já jsem strašně rád, že se ho podařilo udržet. Jsem přesvědčený, že si Dan první ligu brzy stejně zahraje. Pro nás je momentálně srdcem a plícemi týmu a je to kapitán. Mám radost, že jsme se dohodli na prodloužení jeho stávající smlouvy. Co se Ondry Ullmana týče, je to jeden z našich nejnadějnějších hráčů. Chceme, aby se začal prosazovat a získával co nejvíce minut. Nová smlouva je projevem naší důvěry, ale pro Ondru je to závazek k ještě větší pracovitosti a k většímu zapálení pro to, aby se stal členem naší základní sestavy,“ uvedl nový sportovní ředitel Dukly Jan Staněk.

Vršovičtí Klokani se utkali s taktéž druholigovou Viktorií Žižkov, ale druhému týmu FNL branku nevstřelili a to i přesto, že už byl na nějaký čas v akci také kmenový forvard Sparty Matěj Pulkrab. No, a protože neskóroval ani soubor okolo Švengera, Diviše a Elvise, pražské týmy se rozešly bez branek.

To Baník si zastřílel a proti druholigovému nováčkovi z Blanska zaznamenal triumf 4:1, o který se podělili dvougólový Kuzmanovič, Kaloč a Mena, pro něhož šlo o premiérový start za ostravskou družinu.

"Výsledek je pozitivní, přesto naši slabinou byla efektivita. Už v první půli jsme nedali pět, šest šancí, dvakrát tam byla tyč. Měli jsme tam ale i okýnka směrem dozadu a i Blansko mohlo dát nějaký gól. Pepe Mena ukázal, proč jsme ho přivedli. Je pohyblivý, pracovitý, silný na míči. Věřím, že i ta vstřelená branka mu pomůže k adaptaci," uvedl po závěrečném hvizdu na webu fcb.cz Luboš Kozel.

Páteční přípravy:

Slovan Liberec - Dukla Praha 3:0 (2:0)
Branky: 17. Rondič, 29. Jugas, 84. Šulc.

Sestava Liberce: Knobloch - Fukala, Kačaraba (46. Kosek), Jugas, Mikula (46. Tijani) - Pešek (46. Šulc), Barac (46. Pourzitidis), Rondič, Nešický, Mosquera - Rabušic (46. Beran). Trenér: Hoftych.

Baník Ostrava - Blansko 4:1 (2:1)
Branky: 19. a 43. Kuzmanovič, 65. Mena, 69. Kaloč - 38. Žák.

Sestava Ostravy: Budinský - Juroška (61. Fillo), Pokorný (46. Kukučka), Stronati (78. Lalkovič), Holzer (61. Fleišman) - Buchta (61. De Azevedo), Jánoš (46. Kaloč), Kuzmanovič (61. Mena), Jirásek (61. Tetour), Potočný (61. Drozd) - Zajíc (61. Tijani). Trenér: Kozel.

Žižkov - Bohemians Praha 1905 0:0

Sestava Bohemians: Bačkovský - Hůlka (59. Vacek), Bederka (59. Jindřišek), Vondra - Osmančík (46. Dostál), Levin (59. Hašek), Hronek (46. Puškáč), Schumacher (46. Krch) - Květ - Keita (70. Pulkrab), Nečas (59. Novák). Trenér: Klusáček.

V Liberci jsou rádi za výjimku, že nemusí pořádat konfrontaci s Gentem v zahraničí...

Diviš a Pázler Viktorii nestačili, na Žižkov se vrací liberecký majetek slyšící na jméno Elvis