Jsem šéfem Slavie, fanoušci mi věří a teď už nejde o to, zda budeme hrát. Prymula má můj respekt, tweetuje Tvrdík

Jsem šéfem Slavie, fanoušci mi věří a teď už nejde o to, zda budeme hrát. Prymula má můj respekt, tweetuje Tvrdík

Po zastavení sportovního dění na 14 dní se začala valit z klubů i předsedy LFA Dušana Svobody vlna kritiky. Šéf Slavie Jaroslav Tvrdík je však jedním z mála, kteří současná opatření podporují.

„Jsem šéfem fotbalové Slavie. Věřím, že mi naši fanoušci věří. Nacházíme se v bezprecedentní situaci. Tady již nejde o to, zda budeme hrát. Prosím Vás, nadřaďme svůj osobní zájem společným prioritám. Respektujme pravidla a hygienická opatření. Je to cesta k normálnímu životu!“ sdělil své dojmy z aktuální situace Tvrdík na svém Twitteru.

Nedalo mu to, a tak pokračoval. „Zapomeňte na volby. Na politiku. Na politické rozdělení země. Hledejte špičkového odborníka. Najdete Romana Prymulu. Je mi jedno, jestli se mnou souhlasíte, či nikoliv, ale on má odbornost to zvládnout. Jaká data ještě potřebujeme, aby nám došel rozsah krize?“ doplnil předchozí tweet.

Přitom i Slavii se toto opatření nehodí. Svěřenci Trpišovského čeká 22. října první zápas v Evropské lize. Hrát zápasy se nesmí, trénovat se může pouze v omezeném režimu.

„Jedno nebo dvě neuskutečněná ligová fotbalová kola nemohou vyvážit ani jeden případně ztracený lidský život. Ministr Prymula dlouhodobě varoval před druhou vlnou. Bez výsledku. Není dnes hvězdou zábavných pořadů, vědomě převzal odpovědnost za svoji zemi. Má můj respekt a podporu,“ dodal boss sešívaných.