Sadílek: Pokud neporazíme Litvu, tak nemáme na mistrovství Evropy co dělat

Sadílek: Pokud neporazíme Litvu, tak nemáme na mistrovství Evropy co dělat

Do osmého kvalifikačního duelu o ME vedl s kapitánskou páskou jednadvacítku Michal Sadílek. Reprezentace Skoty sice přehrála, ale po prohře 0:2 si zkomplikovala boj o postup na šampionát. Jednalo se o první kvalifikační prohru. Češi jsou ve skupině stále první, ale jen o bod před Skotskem, které má zápas k dobru.

„Jsme samozřejmě zklamaní z toho, jak utkání dopadlo. Mohli jsme se tím zápasem přiblížit hodně závěrečnému turnaji, ale realita je taková, že jsme prohráli 0:2. Hra byla celkem slušná, ale bohužel jen po vápno a nedostali jsme se do žádné vyložené šance. Měli jsme jen pár závarů,“ smutně sdělil kapitán Sadílek pro web fotbal.cz.

„Ale už jsme si k tomu něco řekli a soustředíme se pouze na zápas v Litvě. Musíme být k sobě upřímní, pokud neporazíme Litvu, tak nemáme na mistrovství Evropy co dělat. Ale já nám věřím a doufám, že se dostaneme do závěrečných bojů a v Řecku to bude typický zápas o EURO,“ má jasno kapitán jednadvacítky.

Reprezentace U21 je teď v situaci, kdy musí oba zápasy v kvalifikaci vyhrát. „Nejdůležitější jsou momentálně výsledky. Každý by byl rád, kdybychom hráli jako Barcelona a vyhrávali 5:0, ale jsme ve fázi, kdy nám ofenziva trochu drhne, tak si budeme muset pomoct bojovností a zápasy ubojovat. V tomhle nám věřím,“ prohlásil jednadvacetiletý záložník.